LIVE: ΚΗΦΙΣΙΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Γιώργος Σακελλαρίου 16:35 - 13.04.2024 / Ανανεώθηκε: 21:59 - 13.04.2024

Παρακολουθήστε στο live blog του sportal την εξέλιξη του αγώνα Κηφισιά - Παναιτωλικός για την 4η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League.

90+3'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Μόργκαν Σνάιντερλαν.

90+3'

Αλλαγή

Ο Φακούντο Πέρεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άγγελος Τσιγγάρας.

Τα highlights της αναμέτρησης

Καλό σας βράδυ

90+7'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Μεγάλη νίκη ο Παναιτωλικός με 1-0 κόντρα στην Κηφισιά με το γκολ του Λομόνακο στο 70'

93'

Ευκαιρία ο Παναιτωλικός. Ο Ζοάο Πέδρο έκανε το αριστερό σουτ από αριστερά, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε και στη συνέχεια έδιωξε σε κόρνερ ο Σνάιντερλεν

90'

5 λεπτά οι καθυστερήσεις

Οι πανηγυρισμοί του σκόρερ

Η φάση που ζήτησε πέναλτι ο Οζέγκοβιτς

Τρίτη και φαρμακερή. Δείτε το γκολ του Λομόνακο.

Η δεύτερη ευκαιρία του Λομόνακο

87'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιώργος Λιάβας.

Η πρώτη ευκαιρία του Λομόνακο

86'

Σέντρα του Λιάβα, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Ζοάο Πέδρο στο οριζόντιο δοκάρι, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ και σηκώθηκε το σημαιάκι.

85'

Αλλαγή

Ο Χουάνπι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ηλίας Χατζηθεοδωρίδης.

85'

Αλλαγή

Ο Σεμπαστιάν Λομόνακο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φρεντερίκο Ντουάρτε.

85'

Κίτρινη κάρτα για τον Σεμπαστιάν Λομόνακο.

83'

Αλλαγή

Ο Αντώνης Παπασάββας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ανδρέας Τέτε.

82'

Αλλαγή

Ο Τιεβί Μπιφουμά βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τζόναθαν Μενέντες.

82'

Αλλαγή

Ο Λούκα Τσάπαν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σωτήρης Νίνης.

80'

Τεράστια ευκαιρία η Κηφισιά. Κόρνερ από δεξιά του Σάντος, πρώτη κεφαλιά του Σνάιντερλαν στο δεύτερο δοκάρι, δεύτερη του Παπασάββα στη μικρή περιοχή, η μπάλα βρήκε στον Ταμπίτζε στη γραμμή της εστίας και μπλόκαρε ο Τσάβες.

78'

Σουτ του Χουάνπι μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος

77'

Αριστερό σουτ του Οζέγκοβιτς από το ύψος του πέναλτι μπλόκαρε ο Τσάβες

72'

Στο έδαφος ο Οζέγκοβιτς από μαρκάρισμα του Μαυρία δεν υπήρχε παράβαση

Φοβερή κάθετη του Ζοάο Πέδρο στον Λομόνακο, ο οποίος έφυγε τετ α τετ με τον Αναγνωστόπουλο, δεν τον πρόλαβε ο Σνάιντερλεν και με αριστερό πλασέ έκανε το 0-1

70'

Ο Ζοάο Πέδρο έδωσε την ασίστ για το γκολ.

70'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Σεμπαστιάν Λομόνακο βρίσκει το στόχο!

70'

ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ!

Στο 93' ο Ατιένθα άνοιξε το σκορ στα Γιάννινα για τον Αστέρα Τρίπολης

63'

Νέα καλή στιγμή ο Παναιτωλικός. Ο Λομόνακο αριστερά στη μεγάλη περιοχή έκανε ντρίμπλα κι εκτέλεσε με το δεξί, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Βαφέα κι έφυγε κόρνερ.

62'

Αλλαγή

Ο Σέρχιο Ντίαθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζοάο Πέδρο.

61'

Κίτρινη κάρτα για τον Πέδρο Σίλβα Τορεχόν.

60'

Ευκαιρία ο Παναιτωλικός. Συνεργασία Τορεχόν, Χουάνπι και δεξί σουτ του Λομόνακο αριστερά στη μεγάλη περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Θα κάνει αναγκαστική αλλαγή ο Παναιτωλικός

57'

Σουτ του Ματέους εκτός περιοχής κόντραρε, γύρισμα από αριστερά του Μπιφουμά, δεξί σουτ του Οζέγκοβιτς από το ύψος του πέναλτι η μπάλα έφυγε πολλά μέτρα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

Φάσεις από τον αγώνα

52'

Γύρισμα του Τσανάτζια από δεξιά, γλίστησε και δεν μπόρεσε να εκτελέσει ο Οζέγκοβιτς

46'

Αλλαγή

Ο Βίκτωρ Κλωναρίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αντώνης Παπασάββας.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Η ευκαιρία του Οζέγκοβιτς

Η ανάρτηση της διοργανώτριας

Ημίχρονο στην Καισαριανή χωρίς σκορ. Κηφισιά - Παναιτωλικός 0-0

45+1'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

44'

Λάθος του Ντίαζ ο Οζέγκοβιτς από δεξιά εντός περιοχής έκανε το διαγώνιο πλασέ και η μπάλα έφυγε αρκετά άουτ από το δεξί δοκάρι

4-5 οι τελικές, αλλά καμία δεν είναι στην εστία

40'

Αριστερό σουτ του Ματέους από τα 30 μέτρα η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά

34'

Ο Μπιφουμά μπήκε από αριστερά στην περιοχή κι έπεσε στο έδαφος υπό την πίεση του Μαυρία χωρίς να υπάρχει παράβαση

32'

Το φάουλ του Χουάνπι με το αριστερό βρήκε στον Σολόα στο τείχος κι έφυγε κόρνερ

31'

Φάουλ σε καλό σημείο ο Παναιτωλικός. Το κέρδισε ο Χουάνπι από το Τσανάτζια

26'

Αδύναμο δεξί σουτ του Τσανάτζια εκτός περιοχής η μπάλα έφυγε 4-5 μέτρα άουτ από το δεξί δοκάρι

25'

Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Τορεχόν από πλάγια αριστερά εντός περιοχής πλάσαρε και η μπάλα κατέληκε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

23'

Γύρισμα του Κλωναρίδη από δεξιά απομάκρυνε ο Τσάβες

Απίθανο κλέψιμο από τον Σνάιντερλεν

Οπαδοί του Παναιτωλικού στα βράχια

8'

Δεν υπάρχει μεγάλη φάση έως τώρα. Υπάρχει άγχος και στους δύο μονομάχους

Δείτε τα highlights στο Βόλος - Ατρόμητος 2-2

Οπαδοί του Παναιτωλικού βρέθηκαν στο ξενοδοχείο της αποστολής για να εμψυχώσουν τους παίκτες

Σέντρα στο ματς

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

1 ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

ΝΙΚΕΣ ΚΗΦΙΣΙΑ -

ΙΣΟΠΑΛΙΑ 1

ΝΙΚΕΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ -

ΓΚΟΛ: 2-2

Ο Παναιτωλικός επικράτησε με 3-0 του Πανσερραϊκού για την 1η αγωνιστική των Super League Playouts, ενώ στη συνέχεια αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 στα Γιάννινα και την 3η αγωνιστική ηττήθηκε από το Βόλο στην έδρα του. Αυτή τη σεζόν η ομάδα του Αγρινίου δεν σημείωσε εκτός έδρας νίκη και είχε πέντε ισοπαλίες και οκτώ ήττες σε 13 αναμετρήσεις.

Αυτή είναι μόλις η τρίτη μεταξύ τους αναμέτρηση, αφού δεν έχουν συνυπάρξει σε καμία άλλη κατηγορία.

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος στο γήπεδο της Καισαριανής και αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Στον Α’ Γύρο είχε επικρατήσει ο Παναιτωλικός με 3-0 στο Αγρίνιο.

Η ισοπαλία 2-2 με τον Παναιτωλικό ήταν η τρίτη διαδοχική για την ομάδα της Κηφισιάς, αφού είχε προηγηθεί το 1-1 με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας και το 3-3 με τον Αστέρα στην Τρίπολη. Ακολούθησε και η ισοπαλία με τον ΟΦΗ για την 1η αγωνιστική των Super League Playouts, ενώ η Κηφισιά στα έξι τελευταία της παιχνίδια έχει ηττηθεί μόνο στο Βόλο από την τοπική ομάδα με 4-1.

Η βαθμολογία των playouts της Stoiximan Super League:

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος

Βοηθοί: Ψάρρης, Κούλα

Τέταρτος: Βάτσιος

VAR: Άλαρντ, Μπουξμπάουμ

Αναλυτικά οι ενδεκάδες του αγώνα:

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Τσάπαν, Σολούα, Σνάιντερλεν, Καναντίγια, Κλωναρίδης, Μιλίσεβιτς, Μπιφουμά, Ματέους Σάντος, Οζέγκοβιτς

Παναιτωλικός: Τσάβες, Οικονόμου, Μαλής, Ταμπίντζε, Μαυρίας, Τορεχόν, Λιάβας, Πέρεθ, Χουάνπι, Λομόνακο, Σέρχιο Ντίαζ

Καλησπέρα σας! Ματς «ζωής και θανάτου» είναι αυτό ανάμεσα σε Κηφισιά και Παναιτωλικό, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν ένα πολύτιμο τρίποντο παραμονής.