Βασίλης Πολυχρονόπουλος 17:38 - 20.04.2024 / Ανανεώθηκε: 20:24 - 20.04.2024

90+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Τέλος παιχνιδιού: ΟΦΗ - Βόλος 2-1

90+1'

ΓΚΟΟΛ για τον Βόλο, 2-1! Αυτογκόλ από τον Βασίλη Λαμπρόπουλο στην προσπάθεια του να απομακρύνει την μπάλα.

89'

Σέντρα του Θοράρινσον, κεφαλιά του Μπάκιτς, μπλόκαρε ο Κόβατς.

85'

Αλλαγή

Ο Αντόνιο Λούνα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φώτης Κίτσος.

84'

Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, που βγήκε στην κόντρα με υπεραριθμία και ο Ριέρα επιχείρησε ένα σουτ, το οποίο δεν δυσκόλεψε πολύ τον Κόβατς.

79'

Αλλαγή

Ο Μιγκέλ Μεγιάδο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Dan Leon Glazer.

79'

Αλλαγή

Ο Άαρον Λέγια Ισέκα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λουίζ Φελίπε.

Το γκολ του Τοράλ για το 2-0 του ΟΦΗ

72'

Αλλαγή

Ο Μακάνα Μπακού βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άρολντ Μοσκέρα.

72'

Αλλαγή

Ο Νίκος Μαρινάκης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βασίλης Λαμπρόπουλος.

70'

Αλλαγή

Ο Γιασίν Ασεχνούν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Καλίν Ποπέσκου.

70'

Αλλαγή

Ο Χουάν Μανουέλ Γκαρθία βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Παναγιώτης Μωραΐτης.

68'

Ατομική ενέργεια από τον Ριέρα, που έκανε και το σουτ, αλλά του είπε όχι ο Κόβατς.

64'

Αλλαγή

Ο Γιον Τοράλ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λουίς Γκαγέγος.

63'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, που «φωνάζει» και για πέναλτι! Ο Ασεχνούν έκανε ένα πλασέ μέσα από την αντίπαλη περιοχή, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το δοκάρι, ενώ νωρίτερα ο Μπερτόγλιο είχε πέσει μέσα στην περιοχή, αλλά δεν υπήρχε κάτι το αντικανονικό.

62'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Μύγας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φακούντο Μπερτόγλιο.

62'

Αλλαγή

Ο Ζοερί Ντε Καμπς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλεξί Τρουιγέ.

58'

Κακό σουτ του Γκαρσία μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

52'

Απειλεί ο Βόλος τώρα! Ο Λούνα έκανε ένα ωραίο γύρισμα από τα αριστερά, παραλίγο να βάλει αυτογκόλ ο Βούρος στην προσπάθεια του να απομακρύνει.

51'

Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ! Μετά από λάθος στα μετόπισθεν του Βόλου, οι Κρητικοί βγήκαν σε αντεπίθεση με πολλές προϋποθέσεις, ο Ισέκα αποφάσισε να πάρει τη φάση μόνος του και να κάνει ένα σουτ, το οποίο όμως δεν ήταν πολύ δυνατό, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο Κόβατς.

49'

Ο Γκούντμουντουρ Τοράρινσον έδωσε την ασίστ για το γκολ.

49'

ΓΚΟΟΛ για τον ΟΦΗ, 2-0! Ο Θοράρινσον βρήκε με μία βαθιά μπαλιά τον Τοράλ κι εκείνος αφού κουβάλησε λίγο την μπάλα και πάτησε περιοχή, έκανε ένα γλυκό πλασέ και έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους Κρητικούς.

48'

Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Ισέκα πήρε την κεφαλιά, του είπε όχι εντυπωσιακά ο Κόβατς.

46'

Άρχισε το δεύτερο μέρος!

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Το γκολ του Τοράλ για το 1-0 του ΟΦΗ

45+1'

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: ΟΦΗ - Βόλος 1-0

43'

Μετά από σέντρα του Μύγα ο Γκαρσία δεν κατάφερε να κάνει την κεφαλιά, ενώ στη συνέχεια έκανε ένα σουτ ο Γκλάβτσιτς πεσμένος στο έδαφος, το οποίο δεν ήταν καλό.

42'

Αδύναμο πλασέ του Μπάκου μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κόβατς.

41'

Ο Τοράλ σήκωσε ωραία την μπάλα για τον Μπάκου, βγήκε και μάζεψε ο Κόβατς.

36'

Δυσκολεύεται πολύ να κρατήσει την μπάλα ο Βόλος και πόσο μάλλον να την κυκλοφορήσει.

34'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκο Μαρινάκη.

32'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιούρι Ντε Καμπς.

28'

Ο Αντριάν Ριέρα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

28'

ΓΚΟΟΛ για τον ΟΦΗ, 1-0! Ο Ριέρα «σέρβιρε» στον Τοράλ και εκείνος με ένα άμεσο πλασέ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Κόβατς και έδωσε προβάδισμα στους Κρητικούς.

26'

Απειλεί ξανά ο ΟΦΗ, με την κεφαλιά του Τοράλ να περνάει άουτ.

23'

Ο Μπάκιτς βρέθηκε με την μπάλα στα πόδια σε θέση βολής, αλλά το σουτ του ήταν κακό.

22'

Σουτ από τον Γκλάβτσιτς έξω από την περιοχή, μάζεψε ο Χριστογεώργος.

17'

Ισορροπημένο παιχνίδι μέχρι στιγμής, με χαμηλό ρυθμό και τον ΟΦΗ να πατάει λίγο καλύτερα.

9'

Ωραίο γύρισμα του Τοράλ, μάζεψε ο Κόβατς προ του Ισέκα.

Στις 19:30 αρχίζουν και τα ματς Αστέρας Τρίπολης - Παναιτωλικός, Ατρόμητος - Κηφισιά.

5'

Σουτ του Ριέρα έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα. Πρώτη τελική προσπάθεια στο ματς.

1'

Άρχισε το ματς!

Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

Απομένουν λιγότερο από 10 λεπτά για τη σέντρα.

Η ενδεκάδα του Βόλου: Κόβατς, Άλχο, Καλογερόπουλος, Λούνα, Ντε Καμπς, Τσοκάνης, Γκλάβτσιτς, Μύγας, Κόμπα, Ασεχνούν, Γκαρσία.

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Βούρος, Λουκάο, Θοράρινσον, Μπάκιτς, Μεγιάδο, Τοράλ, Ριέρα, Μπάκου, Λέγια Ισέκα.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Στις δύο αναμετρήσεις που έδωσαν οι δύο ομάδες στην κανονική διάρκεια είχαμε μία ισοπαλία (1-1) στην Κρήτη και μία νίκη των Θεσσαλών (3-1) στο Πανθεσσαλικό.

Ο ΟΦΗ προέρχεται από την ισοπαλία 2-2 εκτός έδρας με τον Πανσερραϊκό και βρίσκεται στη 10η θέση με 31 βαθμούς, ενώ ο Βόλος προέρχεται από την ισοπαλία 2-2 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και είναι στην 5η θέση με 29 βαθμούς.

Σέντρα στις 18:30, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΟΦΗ και Βόλο στο Θ. Βαρδινογιάννης» για την 5η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League.