Ο Φακούντο Πέρεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άγγελος Τσιγγάρας.

83'

Αλλαγή

Ο Λουίζ Φελίπε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νουά Ντικό.

81'

Μεγάλη ευκαιρία ο Παναιτωλικός. Αριστερό σουτ του Χουάνπι, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σωτηρίου.

75'

Αλλαγή

Ο Φρεντερίκο Ντουάρτε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μιχάλης Μπακάκης.

Μέτριο ματς χωρίς ρυθμό και φάσεις. Ενδεικτικά, το κόρνερ που παραχώρησε στο 60' ο Μαλής ήταν το πρώτο στον αγώνα!

67'

Κίτρινη κάρτα για τον Αλέξανδρος Μαλής.

66'

Αλλαγή

Ο Λεβάν Σενγκέλια βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιάννης Μπουζούκης.

66'

Αλλαγή

Ο Γιον Τοράλ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χουάν Νέιρα.

66'

Αλλαγή

Ο Νίκος Καρέλης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζοάο Πέδρο.

60'

Μπαλιά του Μοσκέρα, ο Μαλής έβαλε την κόντρα στον Φελίπε και η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

58'

Αλλαγή

Ο Λερόι Αμπάντα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιάννης Αποστολάκης.

58'

Αλλαγή

Ο Μακάνα Μπακού βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άρολντ Μοσκέρα.

Δύο αλλαγές κάνει ο ΟΦΗ

55'

Φάση διαρκείας για τον Παναιτωλικό, κατέληξε με το αριστερό σουτ του Λιάβα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής που έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Οι πανηγυρισμοί των παικτών του ΟΦΗ για το 1-0 και η φάση του πέναλτι

49'

Ο Φρεντ Ντουάρτε από καλό σημείο δεν κοντρόλαρε όπως θα ήθελε κι έχασε την ευκαιρία.

48'

Κίτρινη κάρτα για τον Μιγκέλ Μεγιάδο.

46'

Αλλαγή

Ο Ηλίας Χατζηθεοδωρίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φρεντερίκο Ντουάρτε.

46'

Αλλαγή

Ο Νόαμ Μπάουμαν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Δημήτρης Σωτηρίου.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγή θα κάνει και ο Παναιτωλικός. Ο Φρεντερίκο Ντουάρτε στη θέση του Χατζηθεοδωρίδη

Δείτε το γκολ με πέναλτι του ΟΦΗ

Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μπάουμαν έχει πρόβλημα και θα μπει ο Σωτηρίου

Φάσεις από την αναμέτρηση

45+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: ΟΦΗ - Παναιτωλικός 1-0 με το πέναλτι του Φελίπε από το 28'

45'

Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ελάχιστα άουτ η κεφαλιά του Φελίπε

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

44'

Το γκολ του ΟΦΗ με πέναλτι στο 27' ήταν και η τελευταία φάση στο ματς έως τώρα...

41'

Μπαλιά του Βούρου για τον Λάρσον, ο οποίος ήταν οφσάιντ

Μέτριο ματς. Ο ΟΦΗ στην πρώτη ουσιαστικά φάση που μπήκε με προϋποθέσεις στην περιοχή, κέρδισε το πέναλτι για το 1-0 του Φελίπε

38'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιώργος Λιάβας.

31'

Το γύρισμα του Μπακού στο ύψος του πέναλτι δεν κατέληξε σε συμπαίκτη, αλλά υπήρχε κι οφσάιντ στη φάση

28'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Λουίζ Φελίπε της ομάδας ΟΦΗ σκοράρει από το σημείο του πέναλτι!

27'

Γκολ για τον ΟΦΗ. Ο Φελίπε από την άσπρη βούλα έκανε το 1-0 για τους Κρητικούς

Δόθηκε σε μαρκάρισμα του Μπρούνο Ντουάρτε στον Θοράρινσον

25'

Πέναλτι για τον ΟΦΗ

16'

Κάθετη του Τοράλ, ο Μπάκου έφυγε στην πλάτη της άμυνας, αλλά ο Καπίνο μπλόκαρε.

9'

Σουτ του Καρέλη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

4'

Ο Σενγκέλια στην αντεπίθεση έπειτα από πάσα του Καρέλη εκτέλεσε, αλλά ο Μπάουμαν μπλόκαρε

Στο ημίχρονο στα Γιάννινα, ο Πανσερραϊκός προηγείται 2-0 του ΠΑΣ

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Σέντρα στον αγώνα

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων και στο τουίτερ

Στον πάγκο του Παναιτωλικού είναι οι Στεργιάκης, Στάγιτς, Τσιγγάρας, Μπουζούκης, Μπελεβώνης, Ντίαζ, Μπακάκης, Φρ. Ντουάρτε, Πέδρο.

Στον πάγκο του ΟΦΗ είναι οι Σωτηρίου, Γκαγέγκος, Λαμπρόπουλος, Πασαλίδης, Αποστολάκης, Νέιρα, Μοσκέρα, Ριέρα, Ντικό.

11 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

6 ΝΙΚΕΣ ΟΦΗ

2 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ

3 ΝΙΚΕΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΓΚΟΛ: 18-12

Χρειάστηκαν αρκετές δεκαετίες για να βρεθούν και πάλι αντιμέτωποι σε κορυφαίο επίπεδο και αυτό συνέβη το 2011-12, όταν και πάλι επικράτησε η ομάδα της Κρήτης, με τον Ζέλικο Κάλαϊτζιτς να κρίνει με γκολ φάουλ την αναμέτρηση.

Απίστευτη ποικιλία στα σκορ έχουν οι δύο ομάδες στις αναμετρήσεις της Κρήτης, αφού σε σύνολο έντεκα αγώνων έχουν υπάρξει δέκα διαφορετικά σκορ και μόνο το 1-0 υπέρ του ΟΦΗ έχει 2 εμφανίσεις.

Δεν υπάρχει αναμέτρηση τους χωρίς γκολ σε καμία από τις δύο έδρες και σε σύνολο 22 αγώνων υπάρχουν τρεις μόλις ισοπαλίες που όλες είναι με γκολ.

Ο ΟΦΗ και ο Παναιτωλικός συναντήθηκαν για πρώτη φορά σε επίπεδο Α’ Εθνικής την σεζόν 1976-77 και με τα γκολ των Γιαλαμά και Παπαδόπουλου, ο ΟΦΗ επικράτησε με 2-0.

Ο Παναιτωλικός έχει χτίσει μια παράδοση πέντε αναμετρήσεων χωρίς ήττα, με τρεις νίκες στα ισάριθμα τελευταία, οι οποίες ακολούθησαν τις δύο ισοπαλίες της σεζόν 2020-21. Ο Παναιτωλικός επικράτησε το 2021-22 στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και τα Playouts, ενώ πέρσι έφυγε με τη νίκη από το Ηράκλειο στον αγώνα του πρωταθλήματος και η αναμέτρηση τους για τα Playouts έγινε στο Αγρίνιο, όπου επικράτησε ο ΟΦΗ.

Στις οκτώ τελευταίες συναντήσεις των δύο ομάδων δεν υπάρχει νίκη γηπεδούχου, με τον ΟΦΗ να μην έχει καταφέρει να πάρει το τρίποντο στις τέσσερις τελευταίες φορές που έχει υποδεχθεί τον Παναιτωλικό και αντίστοιχα το ίδιο να έχει συμβεί και στις άλλες τέσσερις αναμετρήσεις τους που έγιναν στο Αγρίνιο.

Διαιτητές: Ευστάθιος Γκορτσίλας, Άγγελος Κολλιάκος, Νικόλαος Τοροσιάδης

4ος Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος