LIVE: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΦΗ

©Sportal.gr

Γιώργος Σακελλαρίου 15:05 - 03.12.2023 / Ανανεώθηκε: 11:44 - 13.02.2024

Καλό σας βράδυ

Μην χάσετε την εκπομπή του Sportal για τον επεισόδιακό αγώνα Βόλος - Ολυμπιακός 2-2 και το ματς του Παναθηναϊκού

Τα γκολ σημείωσαν οι Ιωαννίδης (34' πεν., 91'), Αϊτόρ (61'), (69).

90+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Παναθηναϊκός - ΟΦΗ 4-0

Δείτε το γκολ του Παλάσιος για το 3-0

91'

Από βολέ του Λοντίγκιν (!), ο Ιωαννίδης έφυγε στην πλάτη της άμυνας, βγήκε τετ α τετ με τον Μπάουμαν και πλάσαρε για το 4-0!

90'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Ιωαννίδης βρίσκει το στόχο!

83'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Μπέντζαμιν Βέρμπιτς.

Εκπληκτική προσποίηση του Λοντίγκιν και «μακροβούτι» του Ντίκο

78'

Αλλαγή

Ο Μιγκέλ Μεγιάδο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χουάν Νέιρα.

78'

Αλλαγή

Ο Σεμπαστάν Παλάσιος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μπέντζαμιν Βέρμπιτς.

78'

Αλλαγή

Ο Ρουμπέν Πέρεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζέκα.

Δείτε το 2-0 του Αϊτόρ.

77'

Κίτρινη κάρτα για τον Ερικ Λάρσον.

76'

Απίθανος Μπάουμαν. Γύρισμα του Παλάσιος από δεξιά, ο Ιωαννίδης πλάσαρε στην κίνηση στη μικρή περιοχή και ο γκολκίπερ του ΟΦΗ μπλόκαρε παρά τη δύναμη που είχε η μπάλα!

12-4 οι τελικές

74'

Ο Βιλένα εκτέλεσε και ο Μπάουμαν απέκρουσε εντυπωσιακά

73'

Κίτρινη κάρτα για τον Πραξιτέλης Βούρος.

70'

Αλλαγή

Ο Φιλίπ Μλαντένοβιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χουανκάρ.

Ο Ιωαννίδης έστρωσε στον Παλάσιος, αυτός μπήκε στην περιοχή και με δεξί διαγώνιο σουτ εκτέλεσε για το 3-0.

69'

Ο Φώτης Ιωαννίδης έδωσε την ασίστ για το γκολ.

69'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Σεμπαστάν Παλάσιος βρίσκει το στόχο!

69'

ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ Ο ΠΑΟ!

Το ποστάρισμα του Παναθηναϊκό για το γκολ του Αϊτόρ

66'

Αλλαγή

Ο Νουά Ντικό βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αντριάν Ριέρα.

66'

Αλλαγή

Ο Λουίς Γκαγέγος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιον Τοράλ.

65'

Αλλαγή

Ο Νίκος Μαρινάκης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ερικ Λάρσον.

64'

Αλλαγή

Ο Αϊτόρ Κανταλαπιέδρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ντάνιελ Μαντσίνι.

64'

Αλλαγή

Ο Φίλιπ Τζούριτσιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μπερνάρ.

62'

Ο Σεμπαστάν Παλάσιος έδωσε την ασίστ για το γκολ.

62'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Αϊτόρ Κανταλαπιέδρα βρίσκει το στόχο!

Ο Παλάσιος σε αντεπίθεση του Παναθηναϊκού έδωσε αριστερά στον Αϊτόρ, αυτός απέφυγε εκπληκτικά τον Βούρο και με πλασέ νίκησε τον Μπάουμαν για το 2-0.

61'

ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ Ο ΠΑΟ!

58'

Μεγάλη ευκαιρία ο ΟΦΗ. Ο Φελίπε έκανε την κεφαλιά κι απέκρουσε σε κόρνερ ο Λοντίγκιν.

Ο ΟΦΗ έχει ισορροπήσει στο δεύτερο.

55'

Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Φελίπε εντός περιοχής πλάσαρε και μπλόκαρε ο Λοντίγκιν

54'

Κάθετη του Ιωαννίδη στον Βιλένα, βγήκε και μπλόκαρε ο Μπάουμαν

49'

Κίτρινη κάρτα για τον Μιγκέλ Μεγιάδο.

47'

Κίτρινη κάρτα για τον Νουά Ντικό.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Μην χάσετε την εκπομπή του Sportal για το επεισοδιακό ματς στο Πανθεσσαλικό και τον αγώνα του Παναθηναϊκού

Δείτε το πέναλτι και την εύστοχη εκτέλεση του Ιωαννίδη

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Παναθηναϊκός - ΟΦΗ 1-0 με το πέναλτι του Ιωαννίδη στο 34'

45+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

Φάουλ του Αϊτόρ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

45'

Φάουλ του Καρώ στον Παλάσιος, λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή. Είδε κίτρινη ο Κύπριος στόπερ

45'

Σέντρα του Αμπάντα, ο Ντίκο δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά προ του Λοντίγκιν

45+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Ανδρέας Καρό.

44'

Κίτρινη κάρτα για τον Λερόι Αμπάντα.

Τα highlights του αγώνα Βόλος - Ολυμπιακός 2-2

43'

Σέντρα του Αμπάντα από αριστερά, δύο παίκτες του ΟΦΗ στην πορεία της μπάλας, αλλά δεν τη βρήκε κανείς

Το ποστάρισμα του Παναθηναϊκού για τον Ιωαννίδη

40'

Αλλαγή

Ο Τριαντάφυλλος Πασαλίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ανδρέας Καρό.

38'

Ο Τζούριτσιτς έδωσε στον Αϊτόρ, άργησε να εκτελέσει ο Ισπανός και η μπάλα κόντραρε στον Πασαλίδη κι έφυγε κόρνερ

Η μπάλα πήγε στο κέντρο, ο Μπάουμαν έπεσε αριστερά κι 1-0 για τον Παναθηναϊκό

Τα δέκα γκολ έχει φτάσει φέτος ο Ιωαννίδης σε όλες τις διοργανώσεις. Το τέταρτο στο πρωτάθλημα

Η ευκαιρία του Αράο

Ο Ιωαννίδης πήρε τη μπάλα στα χέρια του

Σωστή η απόφαση του Τζήλου

Ο Πασαλίδης πήγε άσχημα στον Ιωαννίδη και τον ανέτρεψε. Καθαρό το πέναλτι

30'

ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟ!

30'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Φώτης Ιωαννίδης της ομάδας Παναθηναϊκός σκοράρει από το σημείο του πέναλτι!

27'

Αριστερό σουτ του Βιλένα εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε ένα μέτρο από το αριστερό δοκάρι

Ο Αϊτόρ γύρισε κι απομάκρυνε ο Μπάουμαν, στη συνέχεια δόθηκε φάουλ στον Βιλένα

25'

Καλή στιγμή για τον ΠΑΟ.

19'

Σουτ του Γκαγέγκος πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, αλλά ήταν οφσάιντ ο Φελίπε στην αρχή, δεν μετράει η φάση

Δείτε βίντεο από τα επεισόδια εκτός Πανθεσσαλικού

16'

Κεφαλιά του Αράο από την εξωτερική πλευρά των διχτύων

Το φινάλε παρωδία στον Βόλο

9'

Φάουλ του Μλαντένοβιτς σουτ στην κίνηση του Παλάσιος, στο σώμα του Αμπάντα

8'

Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟ από αριστερά εκτός περιοχής

6'

Σουτ του Τζούρισιτς στο ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Μπάουμαν.

2'

Ο Ντίκο από αριστερά στην περιοχή έκανε το διαγώνιο σουτ κι έδιωξε στη γωνία του ο Λοντίγκιν

Σέντρα στο ματς

Παρωδία στο Πανθεσσαλικό. Οι παίκτες των δύο ομάδων άλλαζαν πάσες για 3 λεπτά και ο Παπαπέτρου σφύριξε τη λήξη. Τελικό αποτέλεσμα 2-2.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Στο ματς που έληξε Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

Στη σέντρα οι παίκτες του Ολυμπιακού και του Βόλου για να παίξουν όσα λεπτά έχουν απομείνει.

Μην χάσετε την εκπομπή του Sportal για όλα όσα έγιναν στο Βόλος - Ολυμπιακός και το ματς του Παναθηναϊκού με τον ΟΦΗ

Στον πάγκο του ΟΦΗ είναι οι Χριστογεώργος, Γιαννούλης, Λαμπρόπουλος, Καρώ, Λάρσον, Ριέρα, Νέιρα, Αποστολάκης, Τοράλ.

Στον πάγκο του Παναθηναϊκού είναι οι Μπρινιόλι, Χουάνκαρ, Ζέκα, Σπόραρ, Μπερνάρ, Τσέριν, Μαντσίνι, Κώτσιρας, Βέρμπιτς.

Διαιτητές: Αθανάσιος Τζήλος, Ιωάννης Καραγκιζόπουλος, Κωνσταντίνος Στάικος

4ος Διαιτητής: Παναγιώτης-Ραφαήλ Τσιάρας