Αλμέιδα: «Επέστρεψε ο κόσμος, αυτή είναι η ομορφιά του ποδοσφαίρου»

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 21:07 - 18.02.2024 / Ανανεώθηκε: 21:25 - 18.02.2024

Ο Ματίας Αλμέιδα μίλησε μετά την άνετη νίκη της ΑΕΚ επί της Κηφισιάς και στάθηκε στην επιστροφή του κόσμου στις εξέδρες.

Στις δηλώσεις που παραχώρησε στην κάμερα της Cosmote TV μετά τη λήξη του αγώνα ο Ματίας Αλμέιδα και στάθηκε στην επιστροφή του κόσμου στις εξέδρες.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Ματίας Αλμέιδα:

«Ζήσαμε μία μέρα χαράς, επέστρεψε ο κόσμος, οι οικογένειες και αυτό είναι η ομορφιά του ποδοσφαίρου.

Με κόσμο και Λιβάι MVP η ΑΕΚ «καθάρισε» την Κηφισιά, πάτησε κορυφή και περιμένει!
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

20:56 - 18.02.2024

Η ΑΕΚ με τον κόσμο στο πλευρό της έπειτα από δύο μήνες και τον Λιβάι Γκαρσία σε (μία ακόμη) φοβερή μέρα πήρε τη νίκη με 3-0 επί της Κηφισιάς, που έπαιζε με δέκα παίκτες από το 4ο λεπτό, ανέβηκε στην κορυφή της Super League και περιμένει τι θα γίνει στο ντέρμπι της Τούμπας. Παρθενικό γκολ από τον Λιούμπισιτς.

Στον αγώνα, πήγαμε πολύ καλά, στο 4ο λεπτό ο αντίπαλος έμεινε με 10 κι εμείς ξέραμε πώς να κάνουμε τη διαφορά».

🔴«Έπνιξε» τον Παναθηναϊκό και πήρε τριτο σερί Κύπελλο ο Ολυμπιακός - Ζωντανά το ντέρμπι της Τούμπας