Κόκκινη και ο Γαλανόπουλος – Με Μαχαίρα, Ραντόνια 2-0 η ΑΕΚ, ακυρώθηκαν δύο γκολ του Κοσίδη

Sportal newsroom 21:44 - 13.07.2023 / Ανανεώθηκε: 21:46 - 13.07.2023

Στο δεύτερο φιλικό με τους αναπληρωματικούς της ΑΕΚ και της Σαχτάρ, η Ένωση προηγείται 2-0 με Μαχαίρα, Ραντόνια. Αποβλήθηκε ο Γαλανόπουλος, δεν μέτρησαν δύο γκολ του Κοσίδη.

Μετά τον Άμραμπατ, ο οποίος αποβλήθηκε στον πρώτο αγώνα της ΑΕΚ με τη Σαχτάρ, όπου έπαιξαν οι βασικοί των δύο ομάδων, κόκκινη δέχθηκε η Ένωση και στο ματς που έπαιξαν οι αναπληρωματικοί, ενώ οι Ουκρανοί χρησιμοποιούν την ομάδα Νέων.

Στο 9’ ο Γαλανόπουλος δέχθηκε κίτρινη κάρτα, στη συνέχεια όμως ο διαιτητής άλλαξε την απόφασή του και του έδωσε κόκκινη!

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 34’ με ωραίο μακρινό σουτ του Μαχαίρα.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (35λεπτα είναι τα ημίχρονα) ο Κοσίδης σκόραρε, αλλά το γκολ δεν μέττησε, διότι ήταν σε θέση οφσάιντ. Στο 47’ ακυρώθηκε και δεύτερο γκολ του Κοσίδη.

Στο 59’, ωστόσο, έγινε το 2-0. Ο Κοσίδης σούταρε, η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι και ο Ραντόνια σε κενή εστία σημείωσε το 2-0.

Ο Κοσίδης είχε επίσης από το όριο της μεγάλης περιοχής, ένα ωραίο δεξί σουτ, που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.