Με τρία γκολ στις καθυστερήσεις η Αλ Νασρ επικράτησε με 3-1 της Αλ Μπατίν (vid)

Κριστιάνο Ρονάλντο

©print screen

Sportal newsroom 22:36 - 03.03.2023 / Ανανεώθηκε: 22:37 - 03.03.2023

Η Αλ Νασρ με τρία γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, έκανε την ολική ανατροπή και κέρδισε 3-1 της Αλ Μπατίν.

Μία τρελή ανατροπή στην έδρας της έκανε η Αλ Νασρ στον αγώνα με την Αλ Μπατίν. Η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο έβαλε τρία γκολ στις καθυστερήσεις, έκανε την ανατροπή και επικράτησε τις Αλ Μπατίν με 3-1.

Το σκορ για την φιλοξενούμενη ομάδα το άνοιξε ο Ρένζο Λόπεζ στο 17'. Εκεί λοιπόν που όλα έδειχναν ότι η Αλ Μπατίν θα πάρει το διπλό, τα τρία γκολ της Αλ Νασρ της «έσβησαν» τα όνειρα.

Αρχικά ο Γκαρέεμπ στο 90+3' μετά από ασίστ του Λουίς Γκουστάβο ισοφάρισε για την ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο. Στο 90+12' ο Αλ Φατίλ έκανε την ολική ανατροπή και δύο λεπτά μετά ο Μαράν «κλείδωσε» τη νίκη για την Αλ Νασρ, κάνοντας το 3-1, σκορ που ήταν το τελικό.

Αυτή ήταν η τέταρτη σερί νίκη της αραβικής ομάδας, η οποία με τους σημερινούς (3/3) τρεις βαθμούς ανέβηκε στη πρώτη θέση της βαθμολογίας με 46 βαθμούς, δύο πάνω από την Αλ Ιτιχάντ. Από την άλλη η Αλ Μπατίν βρίσκεται στην τελευταία θέση με μόλις έξι πόντους και όπως όλα δείχνουν δύσκολα θα μείνει στη κατηγορία.