Αντίπαλοι Ολυμπιακού: Η Μπάτσκα Τόπολα παρέμεινε στην κορυφή για έκτο διαδοχικό παιχνίδι

Μπάτσκα Τόπολα

©printscreen

Sportal newsroom 00:09 - 17.09.2023 / Ανανεώθηκε: 00:12 - 17.09.2023

Η Μπάτσκα Τόπολα διέλυσε εντός έδρας την Ζελέζνιτσαρ με 6-3 και παρέμεινε στην κορυφή για έκτο διαδοχικό παιχνίδι στο σερβικό πρωτάθλημα.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, Μπάτσκα Τόπολα είναι ασταμάτητη.

Η σερβική ομάδα διέλυσε εντός έδρας την Ζελέζνιτσαρ με 6-3 και παρέμεινε για έκτο διαδοχικό παιχνίδι αήττητη στο σερβικό πρωτάθλημα. Πλέον η Τόπολα βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 19 βαθμούς και στο +4 από τον Ερυθρό Αστέρα.

Ο Τζάκοβατς σημείωσε δύο γκολ στο 3ο λεπτό και στο 10ο λεπτό, ενώ ο Στάνιτς έκανε το 3-0 στο 37ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ που θα τους έβαζε ξανά στη διεκδίκηση του παιχνιδιού με τον Ντόρτεβιτς.

Κωνσταντίνου: «Το να πάω στον Παναθηναϊκό ήταν ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα»
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

23:15 - 16.09.2023

Για το παρελθόν του μίλησε ο Μιχάλης Κωνσταντίνου στην εκπομπή «Betarades» και μεταξύ άλλων στάθηκε στη μεταγραφή του στον Παναθηναϊκό, τονίζοντας πως το όνειρο του έγινε πραγματικότητα.

Ωστόσο η Μπάτσκα πέτυχε και τέταρτο τέρμα με τον Τσβετίνοβιτς στο 67ο λεπτό, ενώ ο Πάντοβιτς δέκα λεπτά αργότερα έκανε το 5-1 για την ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 5-3 όμως στις καθυστερήσεις ο Βούλιτς διαμόρφωσε το τελικό 6-3.