Ασταμάτητος ο Κριστιάνο Ρονάλντο - Δύο γκολ σε ένα ημίχρονο και με το Λουξεμβούργο

Φουριόζος ο Ρονάλντο μετά την αποχώρηση του Σάντος.

©intime

Sportal newsroom 23:17 - 26.03.2023 / Ανανεώθηκε: 23:17 - 26.03.2023

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έφτασε τα 13 γκολ σε 12 ματς εντός του 2023 και τα 123 στην καριέρα του με την Εθνική Πορτογαλίας.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο όσο αγωνίζεται θα γράφει ιστορία.

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ στον εκτός έδρας αγώνα με το Λουξεμβούργο πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στο 9' από ασίστ του Μέντες άνοιξε το σκορ και στο 31' με αριστερό πλασέ από κάθετη του Φερνάντες έγραψε το 0-4 του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Ρονάλντο είχε δύο γκολ και στο προηγούμενο ματς εντός έδρας με το Λιχτενστάιν και έτσι έχει μαζί με την Αλ Νασρ 13 γκολ σε 12 ματς εντός του 2023, τα περισσότερα από κάθε άλλον. Έφτασε, παράλληλα, τα 122 γκολ με την εθνική του ομάδα, ενώ σε 11 ματς με το Λουξεμβούργο έχει 11 γκολ. Η ομάδα που έχει πληγώσει περισσότερο σε εθνικό επίπεδο.