Αστέρας και Ατρόμητος έμειναν στην ισοπαλία σε φιλικό αγώνα

©AsterasTripolis

Κώστας Τσιακλής 22:31 - 29.07.2023

Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος εξήλθαν ισόπαλες με σκορ 1-1 σε φιλική αναμέτρηση στην Τρίπολη.

Ο Αστέρας Τρίπολης και ο Ατρόμητος συνεχίζουν την προετοιμασία τους ενόψει της νέας σεζόν. Οι δύο ομάδες έδωσαν φιλικό στην Τρίπολη ωστόσο καμία δεν κατάφερε να επιβληθεί, μένοντας στην ισοπαλία (1-1).

Η πρώτη φάση του αγώνα ήταν στο 18' όταν οι γηπεδούχοι έφυγαν στην αντεπίθεση. Ο Καρμόνα επιχείρησε ένα σουτ όμως η μπάλα έφυγε άουτ. Οι Αρκάδες συνέχισαν να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων ωστόσο τελικά το γκολ ήρθε από τους φιλοξενούμενους. Στο 34' ο Ρομπαίγ έκανε τη σέντρα και ο Φριτζόνσον με ωραίο κατέβασμα και σουτ έκανε το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Τρίπολης ξεκίνησε με μια εντελώς διαφορετική ενδεκάδα και στο γήπεδο μπήκε και το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, Χουάν Μιριτέλο. Ο ίδιος ήταν και αυτός που «μοίρασε» την ασίστ στον Σίτο που ισοφάρισε σε 1-1 στο 69'. Οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν άλλες επικίνδυνες καταστάσεις και το σκορ παρέμεινε έτσι μέχρι το τέλος.

Ενδεκάδες

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Ατιένθα, Καστάνιο, Άλβαρες, Βαλιέντε, Εμπό, Ρεγκίς, Μπαρτόλο, Ζουγλής, Μάντζης

Αλλαγές στο Β' ημίχρονο: Σγουρής, Γκαρθία, Χριστόπουλος, Ζουκάνοβιτς, Χουχούμης, Αλάγκμπε, Προύντζος, Σίτο, Μπερτόγλιο, Καλτσάς, Μιριτέλο - Κωστέας, Ηλίας Χριστόπουλος και Γκρόζντανιτς

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Έρλινγκμαρκ, Γκονθάλεθ, Φριντζόνσον, Κούεν, Βέργος, Ρομπάιγ

Αλλαγές στο Β' ημίχρονο: Γιουμπιτάνα, Τριμμάτης, Τσακμάκη, Σταματούλας, Τσαντίλας, Καραμανλής, Αμπαρτζίδης, Πομόνης και Μουντές