Άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς οι πιθανοί αντίπαλοι της ΑΕΚ

© SS Youtube

Τζιοβάνι Ζάκαρη 23:02 - 08.08.2023

Οι πιθανοί αντίπαλοι της ΑΕΚ στο Europa League (αν αποκλειστεί από τη Ντινάμο Ζάγκρεμπ), Κοπεγχάγη και Σπάρτα Πράγας, έμειναν στο 0-0 και πλέον η πρόκριση θα κριθεί στην Τσεχία.

Την ώρα που στο στρατόπεδο της ΑΕΚ η προσοχή είναι στραμμένη σε όσα συνέβησαν το βράδυ της Δευτέρας, οι πιθανοί αντίπαλοι της στο Europa League (αν αποκλειστεί από τη Ντινάμο Ζάγκρεμπ) έμειναν στο 0-0. Ειδικότερα, Κοπεγχάγη και Σπάρτα Πράγας δεν κατόρθωσαν να πετύχουν κάποιο γκολ στο μεταξύ τους ματς και έτσι όλα θα κριθούν στη ρεβάνς της Τσεχίας.

Παράπονο από την έκβαση του αγώνα θα έπρεπε να έχει η ομάδα της Δανίας, η οποία κατείχε ολοκληρωτικά τον έλεγχο. Στο 32ο λεπτό, μάλιστα, έφτασε κοντά στο 1-0, όμως η προσπάθεια του σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Πέραν αυτού, το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με 6 ευκαιρίες για τους γηπεδούχους και δύο για τους φιλοξενούμενους.

Aνικανότητα ή επικίνδυνη άγνοια: Η Αστυνομία συνέλεξε στοιχεία στο σημείο της δολοφονίας του Μιχάλη αφού πρώτα είχε περάσει η καθαριότητα του Δήμου με το πιεστικό! (pics)
ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

21:52 - 08.08.2023

Συνταρακτικές λεπτομέρειες έρχονται στο φως μετά τη δολοφονία του 29χρονου Μιχάλη, οπαδού της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια το βράδυ της Δευτέρας.

Στο β' 45λεπτο, η Κοπεγχάγη είχε ένα μεγάλο διάστημα δίχως κλασσική ευκαιρία, εντούτοις μέσα σε 10 λεπτά (78'-88') είχε τέσσερεις σημαντικές στιγμές για να σκοράρει. Γκολ τελικά δεν μπήκε και πλέον όλα θα κριθούν στη ρεβάνς.