Τα highlights από τη χορταστική ισοπαλία της Ελλάδας με τη Γαλλία (vid)

©glomex

Κώστας Τσιακλής 00:13 - 22.11.2023 / Ανανεώθηκε: 00:18 - 22.11.2023

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από το παιχνίδι της Εθνικής Ελλάδας με τη Γαλλία.

Η Εθνική Ελλάδας αντιμετώπισε τη Γαλλία στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής των προκριματικών του Euro 2024.

Οι δύο ομάδες πρόσφεραν γκολ και θέαμα και έμειναν τελικά στην ισοπαλία με σκορ 2-2. Η Γαλλία ήταν πιο επικίνδυνη στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί στο 41' με την απίθανη γκολάρα του Ράνταλ Κολό Μουανί. Η Ελλάδα μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε στο 56' με το επίσης πολύ ωραίο γκολ του Τάσου Μπακασέτα.

Η «γαλανόλευκη» δεν έμεινε μόνο εκεί αφού έφτασε και στην ανατροπή πέντε λεπτά αργότερα με γκολ του Φώτη Ιωαννίδη. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το δυνατό σουτ του Γιουσούφ Φοφανά στο 74'. Με αυτόν τον τρόπο η Γαλλία έσωσε το αήττητο και τερμάτισε πρώτη με 22 βαθμούς. Από την άλλη η Ελλάδα δεν προκρίθηκε μέσω των προκριματικών όμως θα έχει μια δεύτερη ευκαιρία μέσω των μπαράζ του Nations League.

Χαμός στη Γαλλία: Θεωρούν ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή στο διπλό δοκάρι του 90’ – Η φωτό που έχει προκαλέσει σάλο!
EURO

23:53 - 21.11.2023

Οι Γάλλοι έχουν κάνει... χαμό στο twitter, αφού θεωρούν πως η μπάλα στη σέντρα του Κομάν πέρασε στη γραμμή, ωστόσο μετά από εξέταση της φάσης από το VAR ο διαιτητής αποφάσισε πως δεν υπάρχει γκολ.