Νίκη με ανατροπή για την Ελλάδα Κ19 που μπήκε στο «κόλπο» της πρόκρισης στο Elite Round

Δημήτρης Χούπης 14:11 - 18.11.2023

Η Εθνική Ελλάδος Κ19 επικράτησε με ανατροπή με 2-1 της Λιθουανίας και μπήκε στο «κόλπο» πρόκρισης στο Elite Round.

Η Εθνική Ελλάδος Κ19 επικράτησε με 2-1 της Λιθουανίας στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του τουρνουά της Αττάλειας για τα προκριματικά του Euro 2024. Με αυτή τη νίκη η «γαλανόλευκη» μπήκε και πάλι στο... κόλπο για την πρόκριση στο Elite Round

Το σκορ για τη Λιθουανία το άνοιξε ο Γιανσόνας στο 12ο λεπτό από τα έντεκα βήματα. Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κοντονίκος ισοφάρισε για την Εθνική και εννέα λεπτά μετά ο Στέφανος Τζίμας έκανε το 2-1, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό.

Η Ελλάδα έτσι πήρε τους πρώτους τρεις βαθμούς και πλέον ετοιμάζεται για το τελευταίο παιχνίδι με την Τουρκία στις 21 Νοεμβρίου.

Τα highlights από τη νίκη της Εθνικής Ελλάδος επί της Νέας Ζηλανδίας (vid)
ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ

21:15 - 17.11.2023

Η Ελλάδα επικράτησε της Νέας Ζηλανδίας με 2-0 και πλέον ετοιμάζεται για το παιχνίδι με τη Γαλλία για την τελευταία αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2024. Δείτε τις καλύτερες στιγμές του παιχνιδιού.

Η ενδεκάδα της Ελλάδας: Αγγελίδης, Καστίδης, Μουζακίτης (82' Κοσίδης), Φίλων, Γεωργιάδης, Κώττας (62' Κωστούλας), Γκούμας, Δεληγιάννης, Κοντονίκος (61' Καλοσκάμης), Τζίμας (62' Κοντούρης, Παπακανέλλος (76' Κοντορούχας).