Με ασύλληπτο Κούτσια η Εθνική Ελπίδων πήρε τη νίκη κόντρα στα Νησιά Φερόε

Οι παίκτες της Εθνικής Ελπίδων

Τζιοβάνι Ζάκαρη 18:50 - 16.11.2023 / Ανανεώθηκε: 18:53 - 16.11.2023

Έχοντας σε εξαιρετική βραδιά τον Γιώργο Κούτσια, η Εθνική Ελπίδων πανηγύρισε τη νίκη κόντρα στα Νησιά Φερόε (3-0), για τα προκριματικά του Euro U21.

Σε απίστευτη φόρμα ήταν ο Γιώργος Κούτσιας το βράδυ της Πέμπτης (16/11), βοηθώντας την Εθνική Ελπίδων να πανηγυρίσει τη νίκη με 3-0, κόντρα στην αντίστοιχη ομάδα των Νήσων Φερόε.

Η «γαλανόλευκη» πήρε από νωρίς το προβάδισμα στο παιχνίδι, με τον Χρήστο Τζόλη να σκοράρει σε τρίτο διαδοχικό ματς και να κάνει το 1-0 στο 5ο λεπτό. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, μέχρι να έρθει το δεύτερο και η Ελλάδα να κάνει ευκολότερο το έργο της.

Ο Γιώργος Κούτσιας ήταν εκείνος που έκανε την αρχή στο β' μέρος, σκοράροντας για το 2-0 της ομάδας του στο 51'. Ο ίδιος πρόσφερε την ασίστ στον Ζουγλή, ο οποίος στο 57ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Η... σπόντα του Πογέτ για την κλειστή εξέδρα στη Ν. Φιλαδέλφεια - Ρώτησε και απάντησε μόνος του
ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ

18:28 - 16.11.2023

Ο Γκουστάβο Πογέτ είπε πολλά. Και μεταξύ αυτών που είπε, έκανε ξεκάθαρο ότι διαφωνεί με μια σειρά από αποφάσεις της ΕΠΟ. Συμπεριλαμβανομένης εκείνης της κλειστής εξέδρας στο γήπεδο της Νέας Φιλάδελφειας.

Με αυτόν τον τρόπο η «επίσημη αγαπημένη» σκαρφάλωσε στη δεύτερη θέση του ομίλου της και βρίσκεται τέσσερις βαθμούς μακριά από την Κ21 της Πορτογαλίας, έχοντας όμως ματς περισσότερο.