Επεισόδια και μικρή διακοπή στο ΑΟ Σκιάθου - Ολυμπιακός Βόλου (vid)

Sportal newsroom 14:40 - 14.04.2024

Επεισόδια ξέσπασαν στις εξέδρες κατά τη διάρκεια του αγώνα ΑΟ Σκιάθου με τον Ολυμπιακό Βόλου για την πρώτη κατηγορίας της ΕΠΣ Θεσσαλίας.

Ένταση δημιουργήθηκε κατά τη διάρκεια του αγώνα ΑΟ Σκιάθου - Ολυμπιακός Βόλου. Συγκεκριμένα, στο παιχνίδι για την 26η αγωνιστική της ΕΠΣ Θεσσαλίας, η ομάδα του Βόλου φιλοξενούνταν από την ομάδα της Σκιάθου και στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης προκλήθηκε μια μικρή ένταση στις κερκίδες.

Πιο αναλυτικά, αμέσως μετά το γκολ του Ολυμπιακού, μια μικρή μερίδα οπαδών της ομάδας κατευθύνθηκε προς εκείνους της Σκιάθου με αποτέλεσμα να πιαστούν στα χέρια. Αμέσως στο σημείο πήγαν κι άλλοι οπαδοί του Ολυμπιακού Βόλου και η ένταση κράτησε περίπου 6-7 λεπτά, με το παιχνίδι μάλιστα να διακόπτεται.

Βουλευτής ΝΔ για το Μπριζ - ΠΑΟΚ: «Η οργάνωση της βελγικής αστυνομίας θύμιζε σκηνικό πολέμου - Ευτυχώς δεν θρηνήσαμε θύματα»
CONFERENCE LEAGUE

12:14 - 12.04.2024

Tην στάση της βελγικής αστυνομίας απέναντι στους οπαδούς του ΠΑΟΚ, σχολίασε ο βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας Α’ Θεσσαλονίκης, Στράτος Σιμόπουλος.

Παρόλα αυτά με την παρέμβαση των πιο ψύχραιμων, τα πνεύματα ηρέμησαν και αμέσως μετά ο αγώνας συνεχίστηκε κανονικά, με την ομάδα του Βόλου να παίρνει τη νίκη με 3-0.