Πήρε τον βαθμό και είπε και «ευχαριστώ» η Έβερτον κόντρα στην Πάλας!

Sportal newsroom 23:54 - 19.02.2024 / Ανανεώθηκε: 00:01 - 20.02.2024

Tον βαθμό τις ισοπαλίας πήραν οι Έβερτον και Κρίσταλ Πάλας, μετά το μεταξύ τους 1-1 στο ματς της 25ης αγωνιστικής της Premier League.

Κρίσταλ Πάλας και Έβερτον πήραν από έναν βαθμό, μετά το ισόπαλο μεταξύ τους 1-1. Ένας βαθμός υπερπολύτιμος για τα «ζαχαρωτά», που βγήκαν από την επικίνδυνη ζώνη της Premier League.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τη γηπεδούχο να έχει την υπεροχή, αφού σε δύο περιπτώσεις έφτασε κοντά στο γκολ. Η φιλοξενούμενη είχε την απάντηση, όμως στο 45λεπτο τέρμα δεν σημειώθηκε και οι δύο ομάδες πήγαν με το «μηδέν» στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος οι προσπάθειες συνεχίστηκαν και τελικά η Πάλας πήρε το προβάδισμα. Ο Αγιού στο 66' έκανε μία ωραία προσπάθεια, η οποία και έφερε το 0-1 για την ομάδα του. Η ισοφάριση τελικά ήρθε με τον Ονάνα, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 84ο λεπτό