«Έσωσε» στο 85' την ήττα ο Ηρακλής, 1-1 με την Αναγέννηση Καρδίτσας

Ηρακλής - Αναγέννηση Καρδίτσας

©intime

Sportal newsroom 17:10 - 05.05.2023 / Ανανεώθηκε: 17:16 - 05.05.2023

Ηρακλής και Αναγέννηση Καρδίτσας ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στο «Καυταντζόγλειο» για την 24η αγωνιστική της Super League 2.

Ηρακλής και Αναγέννηση Καρδίτσας ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στη Θεσσαλονίκη για την 24η αγωνιστική της Super League 2

Η ομάδα της Καρδίτσας ήταν αυτοί που μπήκε μπροστά στο σκορ, αφού στο 16ο λεπτό ο Λαγός με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 0-1. Όμως ο Ηρακλής με ένα... απίστευτο γκολ ισοφάρισε στο 85ο λεπτό. Συγκεκριμένα ο Άλεκσιτς, αφού πρώτα τον είχε ξαπλώσει ο τερματοφύλακας της Αναγέννησης, κατάφερε να πάρει την κεφαλιά, κάνοντας το 1-1 για την ομάδα του.

Αυτή ήταν η τέταρτη σερί ισοπαλία για την Αναγέννηση, η οποία την έχει φέρει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 41 πόντους. Από την άλλη η ομάδα της Θεσσαλονίκης βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 39 βαθμούς.