Άνοιξε το σκορ η Λάτσιο, άμεση απάντηση από τη Γιουβέντους (vids)

Λάτσιο - Γιουβέντους

© Glomex

Sportal newsroom 22:45 - 08.04.2023

Η Λάτσιο πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, όμως η Γιουβέντους μετά από τέσσερα λεπτά έφερε ξανά το ματς στα ίσια με τον Ραμπιό.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι Λάτσιο και Γιουβέντους θα πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς σκορ, μέσα σε ένα τετράλεπτο έγινε ο... κακός χαμός.

Συγκεκριμένα, οι «λατσιάλι» άνοιξαν το σκορ στο 38ο λεπτό, όταν ο Ζακάνι με μια ωραία σέντρα βρήκε τον Μιλίνκοβιτς Σάβιτς κι εκείνος με ένα πλασέ από κοντινή απόσταση, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Μίλαν των ευκαιριών τα βρήκε... σκούρα κόντρα στην Έμπολι (0-0)
SERIE A

00:02 - 08.04.2023

Χάνοντας έναν καταιγισμό ευκαιριών, η Μίλαν δεν επικράτησε της Έμπολι παρά το γεγονός πως ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Μοναδικός - θεωρητικά - σκόρερ της αναμέτρησης ο Ζιρού, που είδε όμως το γκολ του να ακυρώνεται.

Ωστόσο, ύστερα από τέσσερα λεπτά η «Γηραιά Κυρία» έφερε το ματς στα ίσια, με τον Ραμπιό να εκμεταλλεύεται μια αναμπουμπούλα στην αντίπαλη περιοχή και να σκοράρει για το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου.

Δείτε τα γκολ των Μιλίνκοβιτς Σάβιτς και Ραμπιό για το 1-1 στο Λάτσιο - Γιουβέντους: