Σπουδαίο διπλό για τη Ρεμς, «κόλλησαν» στο μηδέν Στρασβούργο και Κλερμόν

© prtscr

Άγγελος Φραγκισκάτος 18:34 - 05.11.2023 / Ανανεώθηκε: 18:50 - 05.11.2023

Η Ρεμς έφυγε με τη νίκη (0-1) από την έδρα της Ναντ και παρέμεινε κοντά στην κορυφή, ενώ Στρασβούργο και Κλερμόν ήρθαν ισόπαλες χωρίς σκορ.

Συνεχίζει την πολύ καλή πορεία της η Ρεμς, η οποία μετά τη νίκη επί της Λοριάν, πήρε και το διπλό (0-1) κόντρα στη Ναντ για την 11η αγωνιστική της Ligue 1 και παρέμεινε στην πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα του γαλλικού πρωταθλήματος.

Το ένα και μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, που χάρισε το πολύτιμο «τρίποντο» στους φιλοξενούμενους το πέτυχε ο Νταραμί μετά από ασίστ του Ίτο στο 75ο λεπτό. Στο 90+4' οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία με τον Μπαμπά και το 0-1 έμεινε μέχρι και το τελικό σφύριγμα.

Την ίδια ώρα, Στρασβούργο και Κλερμόν ήρθαν ισόπαλες χωρίς σκορ, σε ένα παιχνίδι, που οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 76ο λεπτό και είχαν ακυρωθέν γκολ στο 74', ενώ η Χάβρη πανηγύρισε την εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Τουλούζ.