ΒΟΛΟΣ - ΑΕΚ 0-3

LIVE ΒΟΛΟΣ - ΑΕΚ 0-3

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 20:40 - 23.07.2023 / Ανανεώθηκε: 22:49 - 23.07.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό στάδιο.

• Τέλος παιχνιδιού, η ΑΕΚ πήρε τη νίκη επί του Βόλου με 3-0 στο Πανθεσσαλικό χάρη στα δύο γκολ του Λιβάι Γκαρσία στο πρώτο ημίχρονο και το ένα τέρμα του Θεοδόση Μαχαίρα στην επανάληψη.
  • 89' «Άγγιξε» ξανά το γκολ ο Πισάρο, όμως το σουτ του πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι.
  • 81' Απειλεί η ΑΕΚ, με το σουτ του Άμραμπατ από διαγώνια θέση να περνάει άουτ.
  • 73' Ευκαιρία για τον Βόλο, με το σουτ του Κόμπα να κοντράρει στον Ρότα, ενώ στη συνέχεια ο Μπαριέντος έκανε ένα σουτ που μπλόκαρε άνετα ο Αθανασιάδης.
  • 71' Πολύ κοντά στο πρώτο του γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ ο Πισάρο, όμως ο Κόστιτς σταμάτησε τον Μεξικανό.
  • 68' Cooling Break
  • 60' ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΚ, 0-3! Ο Μαχαίρας με ένα πολύ ωραίο σουτ εκτός περιοχής μετά από ασίστ του Άμραμπατ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
  • 56' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με το σουτ του Φαν Βέερτ να καταλήγει στην αγκαλιά του Κόστιτς.
  • Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό
  • Αθανασίαδης, Ρότα, Μήτογλου, Γεμπόα, Χατζισαφί, Γαλανόπουλος, Λαμαράνα, Άμραμπατ, Πισάρο, Μαχαίρας, Φαν Βέερτ η ενδεκάδα της ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο.
  • Ανεπίσημο ντεμπούτο για Πιζάρο!
  • Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με την ΑΕΚ να προηγείται του Βόλου με 2-0 χάρη στα γκολ των Λιβάι Γκαρσία.
  • 44' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ, με το σουτ του Τσούμπερ να κοντράρει και να περνάει κόρνερ.
  • 39' Εντυπωσιακή ευκαιρία για τον Βόλο με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντέλετις, απέκρουσε δύσκολα ο Στάνκοβιτς.
  • 36' Απειλεί ξανά τον Βόλο η ΑΕΚ με σουτ του Βίντα, είπε «όχι» ο Κόστιτς.
  • Η ΑΕΚ κυριαρχεί απόλυτα, κυκλοφορεί την μπάλα και το σκορ είναι δίκαιο βάση της εικόνας του παιχνιδιού.
  • 25' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Κόστιτς να λέει «όχι» στον Ζίνι.
  • 22' ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΚ, 0-2! Ο Μοχαμάντι «γύρισε» στον Λιβάι Γκαρσία και εκείνος με ένα πλασέ διπλασίασε τα τέρματα τόσο της ομάδας όσο και τα δικά του.
  • 20' Ευκαιρία για τον Βόλο, με το «ψαλιδάκι» του Ντέλετιτς να περνάει λίγο άουτ.
  • 16' ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΚ, 0-1! Μετά από μια εξαιρετική ενέργεια του Ζίνι, που έδειξε επιμονή και «σέρβιρε» στον Λιβάι Γκαρσία, ο άσος από το Τρινιντάντ και Τομπάγκο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
  • 8' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Λιβάι να σπάει στον Ζίνι και το σουτ του τελευταίου να περνάει λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκών.
  • 3' Τεράστια ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Μύγα να βγαίνει σε θέση τετ α τετ έπειτα από ασίστ του Ντέλετιτς και τον Στάνκοβιτς να του βάζει «στοπ».
  • 1' Ξεκίνησε το ματς!
  • Αύριο (24/7) η ΑΕΚ μαθαίνει τον αντίπαλο της για τον γ' προκριματικό γύρο του Champions League.
  • Αξίζει να σημειωθεί πως αυτό είναι το προτελευταίο φιλικό της ΑΕΚ πριν από τις ευρωπαϊκές μάχες της. Η πρόβα τζενεράλε θα δοθεί την άλλη Κυριακή (30/7) με την Τράμπζονσπορ στην Τουρκία.
  • Η ενδεκάδα του Βόλου: Κόστιτς, Κίτσος, Κρούζλιακ, Σιέλης, Μύγας, Τσοκάνης, Τρουιγιέ, Γκλάβτσιτς, Ντέλετιτς, Μωραΐτης, Μραζ.
  • Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Μοχαμάντι, Μουκουντί, Βίντα, Σιντιμπέ, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Ζίνι, Ελίασον, Τσούμπερ, Λιβάι Γκαρσία.
  • Σέντρα στις 21:00, τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport 1.
  • Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε τη φιλική αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό.