ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ 4-0

LIVE ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ 4-0

Sportal newsroom 21:45 - 17.05.2023 / Ανανεώθηκε: 23:53 - 17.05.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της ρεβάνς του ημιτελικού (μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα) του Champions League μεταξύ της Μάντσεστερ Σίτι με τη Ρεάλ Μαδρίτης.

• Τέλος στο ματς
  • 90+1' ΓΚΟΟΟΛ για τη Σίτι! Εξαιρετική ενέργεια του Φόντεν που βρίσκει τον Άλβαρες, με τον δεύτερο να κάνει το 4-0
  • 83' Διπλή ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης
  • 76' ΓΚΟΟΟΛ για τη Μάντσεστερ Σίτι! Ο Ντε Μπρόινε εκτέλεσε το φάουλ, ο Ακάνζι πήρε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα
  • 73' Δοκάρι τη Μάντσεστερ Σίτι! Ο Γκιντογκάν με τακουνάκι έστρωσε στον Χάαλαντ, όμως δοκός και Κουρτουά σταμάτησαν τον Νορβηγό
  • Έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς
  • 51' Εξαιρετική εκτέλεση του Αλάμπα που αποκρούει ο Έντερσον
  • Έναρξη β' μέρους
  • Τέλος πρώτου μέρους
  • 45' Σουτ του Ακάνζι το οποίο κατέληξε στα σώματα
  • 45' Σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα το οποίο δεν ανησυχεί τον Κουρτουά
  • 37' ΓΚΟΟΟΛ για τη Μάντσεστερ Σίτι! Η μπάλα πήρε κάποιες κόντρες στην περιοχή, έφτασε στον Μπερνάντο Σίλβα και αυτός με κεφαλιά έκανε το 2-0
  • 35' Δοκάρι για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Ο Κρόος εξαπέλυσε έναν «κεραυνό» εκτός περιοχής όμως η τύχη δεν ήταν με το μέρος του
  • 33' O Mπενζεμά βρέθηκε πολύ κοντά στο γκολ, όμως ο Έντερσον πρόλαβε και μάζεψε την μπάλα
  • 27' Σουτ του Χάαλαντ το οποίο περνάει εκτός εστίας
  • 23' ΓΚΟΟΟΛ για την Μάντσεστερ Σίτι! Άψογη επιθετική ενέργεια των γηπεδούχων, ο Μπερνάντο Σίλβα έγινε κάτοχος της μπάλας και με σουτ του εντός της περιοχής την έστειλε στα δίχτυα
  • 21' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Μάντσεστερ Σίτι με την κεφαλιά του Χάαλαντ να σταματάει από τον Κουρτουά
  • 19' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντε Μπρόινε από μακριά, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Κουρτουά
  • 13' Τεράστια ευκαιρία για τη Σίτι με την κεφαλιά του Χάαλαντ να σταματάει πάνω στη γραμμή από Κουρτουά και άμυνα
  • 12' Μακρινό σου του Στόουνς το οποίο δεν ανησυχεί τον Κουρτουά
  • Πατάει καλύτερα η Μάντσεστερ Σίτι στα πρώτα 10 λεπτά του αγώνα
  • 7' O Ρόντρι πάτησε περιοχή και από σημείο βολής έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι

• Οι ενδεκάδες της αναμέτρησης:

Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον, Ντίας, Ακάντζι, Γουόκερ, Στόουνς, Γκιντογάν, Ρόδρι, Ντε Μπρόινε, Σίλβα, Γκρίλις, Χάαλαντ.
    Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι): Κουρτουά, Καρβαχάλ, Μιλιτάο, Αλάμπα, Καμαβινγκά, Κρος, Μόντριτς, Βαλβέρδε, Ροντρίγκο, Βινίσιους, Μπενζεμά.
  • Μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα, Μάντσεστερ Σίτι και Ρεάλ Μαδρίτης ετοιμάζονται να μονομαχήσουν μέχρι τελικής πτώσεως, με φόντο τον μεγάλο τελικό του UEFA Champions League.