Europa League

© Imdb

LIVE ΟΙ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΤΟΥ EUROPA LEAGUE

Άγγελος Φραγκισκάτος 21:45 - 18.05.2023 / Ανανεώθηκε: 00:45 - 19.05.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη των αγώνων Σεβίλλη - Γιουβέντους και Λεβερκούζεν - Ρόμα για τα προημιτελικά του Europa League.

• Τέλος παιχνιδιού. η Σεβίλλη πήρε τη νίκη επί της Γιουβέντους με 2-1 και προκρίθηκε στον τελικό, όπου θα αντιμετωπίσει τη Ρόμα του Ζοσέ Μουρίνιο.
  • Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ακούνια, με δέκα παίκτες η Σεβίλλη!
  • Ξεκίνησε και το δεύτερο μέρος.
  • Τέλος του πρώτου μέρους της παράτασης, Σεβίλλη - Γιουβέντους 2-1.
  • ΓΚΟΟΛ για τη Σεβίλλη, 2-1! Ο Χιλ με μια εξαιρετική σέντρα βρήκε τον Λαμέλα κι εκείνος με μια κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
  • Ξεκίνησε η παράταση στην Ανδαλουσία.
  • Τέλος το ματς στη Γερμανία, 0-0 και πρόκριση στον τελικό του Europa League για τη Ρόμα.
  • Παράταση στην Ανδαλουσία, Σεβίλλη - Γιουβέντους 1-1.
  • Τεράστια ευκαιρία για τη Σεβίλλη, με τον Σέζνι να βάζει «στοπ» εντυπωσιακά στην κεφαλιά του Εν Νεσίρι.
  • Έχουμε μπει στην τελική ευθεία των παιχνιδιών. Αν τα πράγματα μείνουν έτσι, η Λεβερκούζεν προκρίνεται στον τελικό και το ματς της Σεβίλλης με τη Γιουβέντους θα οδηγηθεί στην παράταση.
  • Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σούσο, αποκρούει ο Σέζνι.
  • ΓΚΟΟΛ για τη Σεβίλλη, 1-1! Ο Σούσο με μια... οβίδα έξω από την περιοχή φέρνει το ματς στα ίσια.
  • ΓΚΟΟΛ για τη Γιουβέντους, 0-1! Ο Βλάχοβιτς έκλεψε στο όριο της περιοχής, πάτησε μέσα σε αυτή και έσκαψε φοβερά πάνω από τον Μπόνο.
  • Απειλεί η Γιούβε, με την κεφαλιά του Μπρέμερ να περνάει δίπλα από το δοκάρι.
  • Κεφαλιά του Εν Νεσίρι, μπλοκάρει ο Σέζνι. Με φόρα και στο δεύτερο ημίχρονο η Σεβίλλη...
  • Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο σε Ισπανία και Γερμανία!
  • Τέλος πρώτου ημιχρόνου στα ματς: Σεβίλλη - Γιουβέντους 0-0, Λεβερκούζεν - Ρόμα 0-0
  • Εξετάστηκε φάση για πέναλτι υπέρ της Σεβίλλη σε μαρκάρισμα του Κουαδράδο στον Τόρες, με Μάκελι και VAR να δίνουν συνέχεια στο ματς παρότι υπήρχε παράβαση.
  • Η Γιουβέντους βρίσκει δίχτυα, όμως το γκολ δεν θα μετρήσει, καθώς ο Λοκατέλι ήταν σε θέση οφσάιντ.
  • Πιέζει πολύ η Λεβερκούζεν, με τη Ρόμα να έχει περιοριστεί σε τελείως παθητικό ρόλο.
  • Σουτ του Οκάμπος μέσα από την περιοχή, απέκρουσε ο Σέζνι.
  • Ευκαιρία για Γιουβέντους με τον Κεν να σημαδεύει το δοκάρι, ενώ λίγα δευτερόλεπτα μετά απάντησε η Σεβίλλη, με το σουτ του Ράκιτιτς να περνάει άουτ.
  • Απαντάει η Γιούβε με χαμένο τετ α τετ του Ντι Μαρία.
  • Πρώτη πολύ καλή στιγμή για τη Σεβίλλη στο 24', με τον Σέζνι να σταματάει την κεφαλιά του Οκάμπος πάνω στη γραμμή.
  • Τεράστια ευκαιρία για τη Γιουβέντους στο 15', με τον Μπόνο να λέει όχι στον Γκάτι.
  • Δοκάρι για τη Μπάγερ Λεβερκούζεν μ ετον Ντιαμπί στο 12'.
  • Προσεγγίζουμε σιγά σιγά το πρώτο δεκάλεπτο χωρίς να υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής στα ματς.
  • Έναρξη στα ματς

Οι ενδεκάδες στο Σεβίλλη-Γιουβέντους:

Οι ενδεκάδες στο Λεβερκούζεν- Ρόμα:

• Διεξάγονται σήμερα οι επαναληπτικοί αγώνες για τα ημιτελικά του Europa League. Η Λεβερκούζεν υποδέχεται τη Ρόμα και θα προσπαθήσει να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 ενώ Σεβίλλη και Γιουβέντους θα συγκρουστούν στην Ανδαλουσία στη ρεβάνς του 1-1.