ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΟΛΟΣ 5-0

LIVE ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΟΛΟΣ 5-0

Τζιοβάνι Ζάκαρη 19:39 - 30.04.2023 / Ανανεώθηκε: 21:54 - 30.04.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Βόλο, για την 7η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League, σε σχόλιο Διονύση Βερβελέ.

Διονύσης Βερβελές: Τέλος στο Καραϊσκάκη, ο Ολυμπιακός 5-0 το Βόλο. Άνετοι οι «ερυθρόλευκοι», είχαν καλή εικόνα, έβγαλαν ενέργεια και επέστρεψαν στις νίκες μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες. Τελευταίο ματς στο Καραϊσκάκη με κόσμο, καθώς αυτό με τον Παναθηναϊκό θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών. Χειροκροτήματα από τον κόσμο που περιμένει… άλλη χρονιά τη νέα σεζόν. Να είστε καλά, καλό βράδυ από εμένα. Θα τα… πούμε με blog αύριο το πρωί, υγεία να έχετε και καλό μήνα!

• Τέλος στο ματς
  • 90' Κεφαλιά του Βρουσάι η οποία δεν ανησυχεί τον Κότνικ
  • 88' Γέμισμα με προϋποθέσεις του Μπουτούτσι το οποίο μαζεύει ο Κότνικ

Διονύσης Βερβελές: Έπεσε ο ρυθμός, ευκαιρία να δούμε έστω και για λίγο τον Μποτούτσι που μπήκε στο ματς στο 80ό λεπτό. Στην τελική ευθεία το ματς στο Καραϊσκάκη, με τον Ολυμπιακό να κάνει καλή δουλειά, να βγάζει αντίδραση, αλλά τον περιμένει πρόγραμμα βουνό με ΑΕΚ, Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ στη σειρά.

• 78' Το σουτ του Κασάμι περνάει ψηλά άουτ
  • 77' Η κεφαλιά του Κασάμι περνάει ψηλά άουτ και δεν ανησυχεί τον Κότνικ

Διονύσης Βερβελές: Με το που μπήκε, σκόραρε ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί και κάνει το 5-0 για τον Ολυμπιακό. Έφτασε τα δέκα γκολ φέτος σε όλες τις διοργανώσεις ο Μαροκινός. Βάζει γκολ ο Ολυμπιακός στο μεταξύ και τα… ψάχνει δύο λεπτά στο VAR ο Διαμαντόπουλος, φοβερά πράγματα!

• 68' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό! Οι Πειραιώτες εκμεταλλεύτηκαν την αδράνεια στην αντίπαλη άμυνα και με τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί έκαναν το 5-0

Διονύσης Βερβελές: ΄Ήρθε το 4-0 από τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος, τον Σεντρίκ Μπακαμπού. Ωραία η συνεργασία Φορτούνη, Μπιέλ, η πάσα του τελευταίου και όλα απλά. Στο 61ο λεπτό ο Ολυμπιακός ανεβάζει το δείκτη του σκορ και ο Ανιγκό ετοιμάζει τις αλλαγές του.

• 61' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό! Μπακαμπού και Μπιέλ συνεργάστηκαν άψογα και ο πρώτος έκανε το 4-0

Διονύσης Βερβελές: Αγγίζει το 4-0 ο Ολυμπιακός με το δοκάρι του Μπακαμπού με το «καλημέρα» του δευτέρου ημιχρόνου. Δεν… σβήνουν οι «ερυθρόλευκοι», αναζητούν το ξέσπασμά τους σήμερα.

• 48' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Μπακαμπού και εκείνος με γυριστό σουτ έστειλε τη δοκώ
  • 47' Σουτ του Ντέλετις το οποίο διώχνει η άμυνα του Ολυμπιακού
  • Έναρξη στο Β' μέρος
  • Τέλος στο πρώτο μέρος

Διονύσης Βερβελές: Έσπασε και η γκίνια για τον Μπιέλ που σκοράρει στο 45ο λεπτό και κάνει το 3-0 για τον Ολυμπιακό. Με νέα ασίστ του Κώστα Φορτούνη, η δεύτερη απόψε. Τέλος ημιχρόνου, ένα ματς χωρίς άγχος για τους «ερυθρόλευκους» απέναντι στο Βόλο. Στόχος υπάρχει και είναι η 3η θέση, με τον ΠΑΟΚ την ίδια ώρα να χάνει από τον Άρη στην Τούμπα.

• 45' ΓΚΟΟΛ για τον Ολυμπιακό! Η μπάλα έφτασε στον Μπίελ και εκείνος με ένα πολύ ωραίο σουτ έκανε το 3-0 για τους Πειραιώτες
  • 42' Ωραίο σουτ του Ντέλετιτς το οποίο απομακρύνει σε κόρνερ ο Τζολάκης
  • 39' Άστοχο σουτ για τον Βόλο με τον Τσιρίνος
  • Στο 0-0 το Παναθηναϊκός - ΑΕΚ και το ΠΑΟΚ - Άρης
  • 35' Το σουτ του Φορτούνη καταλήγει εκτός εστίας

Διονύσης Βερβελές: Μία, δύο τρεις ο Κασάμι, καταφέρνει στο 25’ να κάνει το 2-0 για τον Ολυμπιακό. Έχει μπει δυνατά και καταφέρνει να «καθαρίσει» το ματς νωρίς. Βαλμπουενά την ασίστ αυτή τη φορά. Κεφάτοι σήμερα οι «ερυθρόλευκοι».

• ΓΚΟΟΟΛ στο 25' για τον Ολυμπιακό! Ο Βαλμπουενά «χόρεψε» τον αντίπαλο αμυντικό, πάσαρε στον Κασάμι και εκείνος σούταρε για το 2-0
  • 22' Νέο σουτ του Φορτούνη το οποίο δεν ανησυχεί τον Κότνι
  • 21' Ο Μπίελ βγήκε σε ευνοϊκή θέση και έφτασε κοντά στο 2-0, όμως ο Κότνικ τον σταμάτησε
  • 21' Μακρινό σουτ του Κασάμι το οποίο κατέληξε άουτ

Διονύσης Βερβελές: Ανοίγει το σκορ ο Ολυμπιακός με τον Ντόη, που σκοράρει για πρώτη φορά! Επιστρέφει στην εντεκάδα και με γκολ στο μενού του. 1-0 με ασίστ του Φορτούνη στο φάουλ, θέμα χρόνου ήταν.

• ΓΚΟΟΟΟΛ στο 20' για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης εκτέλεσε το φάουλ που κέρδισε η ομάδα του, ο Ντόι έβαλε το πόδι του και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα
  • 15' Σουτ του Φορτούνη περνάει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
  • 14' Ο Μπακαμπού επιχειρεί ένα ωραίο σουτ το οποίο απομακρύνει ο Κότνικ

Διονύσης Βερβελές: Ψάχνει γκολ νωρίς ο Ολυμπιακός, με Κασάμι σε δύο περιπτώσεις να απειλεί, στο 3’ και στο 10’. Έχει τον έλεγχο της μπάλας, την κυκλοφορεί, πιέζει, περιμένει το 1-0.

• 14' Πρώτη προσπάθεια του Βόλου με το συρτό σουτ του Πίρες να καταλήγει στα χέρια του Τζολάκη
  • Μικρή αλλά θερμή υποδοχή των οπαδών του Ολυμπιακού
  • 11' Σουτ του Φορτούνη, μπλοκάρει ο Κότνικ
  • 10' Ξανά ο Κασάμι υποδέχεται μπαλιά από τον Βαλμπουενά όμως ο Κότνικ διώχνει την εξαιρετική του προσπάθεια
  • 3' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με το κόρνερ του Βαλμπουενά να καταλήγει στη περιοχή και εκεί ο Κασάμι από καλό σημείο έστειλε την μπάλα άουτ.
  • Έναρξη στο ματς

Διονύσης Βερβελές: Με Τζολάκη αντί του τραυματία Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια, Σωκράτης και επιστροφή Ντόη στην εντεκάδα, αριστερά ο Ραμόν, δεξιά ο Ροντινέι. Κόφτες ο Κασάμι με τον Εμβιλά, Μπιέλ, Βαλμπουενά, Φορτούνης τριάδα πιο μπροστά και Μπακαμπού φορ.

• Οι παίκτες του Βόλου πραγματοποιούν τη καθιερωμένη διαμαρτυρία τους με φόντο τους ξένους διαιτητές

Διονύσης Βερβελές: Καλησπέρα κι από εμένα. Ένα ματς «μάχης» με το χρόνο για το τέλος της σεζόν για τον Ολυμπιακό που καλείται να επιστρέψει στις νίκες απέναντι στο Βόλο. Αναμενόμενες οι νέες αλλαγές για τους «ερυθρόλευκους» από τον Ανιγκό…

• H βαθμολογία της Super League
  • Ο Ζοσέ Ανιγκό έκανε κάποιες αλλαγές στην ενδεκάδα, περιλαμβάνοντας τους Ραμόν και Ντόι στο αρχικό σχήμα. Αντίστοιχα ο Κώστας Μπράτσος αντικατέστησε τον απόντα Οζέγκοβιτς με τον Πίρες στην κορυφή της επίθεσης
  • Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Περράκης Κωνσταντίνος

Βοηθοί: Πετρόπουλος Τρύφωνας, Παπαδάκης Μιχαήλ
    4ος: Μαλουτάς Δημήτριος
    VAR: Διαμαντόπουλος Αριστοτέλης, AVAR: Νικολαΐδης Κωνσταντίνος
  • Αναλυτικά οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός (Ζοσέ Ανιγκό): Τζολάκης, Ροντινέι, Ντόι, Σωκράτης, Ραμόν, Εμβιλά, Κασάμι, Πεπ Μπιέλ, Φορτούνης, Βαλμπουενά, Μπακαμπού
    Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κότνικ, Τάχατος, Πίρινεν, Σιέλης, Σι, Μεταξάς, Τσοκάνης, Γκάγι Ντέλετιτς, Γκάγι, Τσιρίνος, Πιρές
  • Ο Ολυμπιακός δεν θέλει να μείνει σε ένα ακόμα παιχνίδι δίχως νίκη και έχοντας απέναντι του τον Βόλο θα προσπαθήσει να επιστρέψει στα τρίποντα. Οι Πειραιώτες παραμένουν δίχως νίκη στο πρωτάθλημα από τις 5 Απριλίου, όταν και επικράτησαν του ΠΑΟΚ με 3-1.