LIVE ΤΟΤΕΝΑΜ - ΜΙΛΑΝ 0-0

Δημήτρης Χούπης 21:43 - 08.03.2023 / Ανανεώθηκε: 00:05 - 09.03.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της ρεβάνς των «16» του Champions League μεταξύ της Τότεναμ με τη Μίλαν.

Τέλος αγώνα, 0-0. Η Μίλαν πέρασε στους «8» του Champions League

93' Απίστευτο αυτό που συμβαίνει στο Λονδίνο. Ο Κέιν έπιασε ωραία κεφαλιά, αλλά ο Μενιάν έκανε τρομερή απόκρουση. Αμέσως μετά στη κόντρα η Μίλαν έχασε ο δοκάρι με τον Ορίγκι.

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων

Ο Αργεντινός έκανε ένα μαρκάρισμα πάνω στον Τεό Ερνάντεζ και δέχτηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

77' Κόκκινη ο Ρομέρο. Με δέκα η Τότεναμ και τα πράγματα γίνονται δύσκολα για την ομάδα του Αντόνιο Κόντε.

67' Ευκαιρία για τη Μίλαν. Ο Ζιρού εκμεταλλεύτηκε την αναμπουμπούλα στην άμυνα της Τότεναμ έκανε ένα σουτ από δύσκολη θέση, το έβγαλε ο Φόρστερ.

64' Καλή φάση για την Τότεναμ. Ο Χόιμπιεργκ έκανε ένα σουτ με τον Μενιάν να το στέλνει κόρνερ.

61' Έχει αρχίζει και πιέζει η Τότεναμ, αλλά δεν μπορεί να βρει κάποια φάση.

51' Φάση διαρκείας για τη Μίλαν, η οποία απείλησε πρώτα με τον Μπραχίμ Ντίας, αλλά το σουτ το έβγαλε ο Φόρστερ, ενώ στη συνέχεια η σέντρα-σουτ του Λεάο πέρασε άουτ.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

43' Αδύναμη κεφαλιά του Πέρισιτς, η μπάλα στα χέρια του Μενιάν.

35' Ο Κέιν πήγε να κάνει συρτή πάσα στον Πέρισιτς, η μπάλα κόντραρε και πήγε προς το τέρμα, αλλά ο Μενιάν έβγαλε την μπάλα κόρνερ.

30' Αρκετά ισορροπημένο είναι το παιχνίδι στα πρώτα τριάντα λεπτά.

23'  Πρώτο σουτ και για την Τότεναμ με τον Σον, αλλά η μπάλα κόντραρε και πήγε κόρνερ.

18'  Πρώτη καλή φάση για τη Μίλαν. Ο Μεσίας έκανε ένα σουτ από διαγώνια θέση αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

16'  Φάουλ σε καλό σημείο για τη Μίλαν.

12' Χωρίς καμία μεγάλη φάση στα πρώτα δώδεκα λεπτά.

Έναρξη του αγώνα

Υπενθυμίζεται ότι και στον χθεσινό αγώνα μεταξύ της Τσέλσι και της Ντόρτμουντ υπήρξε καθυστέρηση μερικών λεπτών, πάλι λόγω κίνησης στους δρόμους του Λονδίνου.

Ο προηγούμενος αγώνας στο San Siro είχε λήξει 1-0 υπέρ της Μίλαν και αναμένεται αγχωτική η ρεβάνς.

Ο αγώνας θα ξεκινήσει δέκα λεπτά αργότερα, καθώς υπάρχει κίνηση στους δρόμους του Λονδίνου.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς μεταξύ της Τότεναμ και της Μίλαν.