«Αυτή είναι η ΛίVARπουλ»: «Βράζουν» οι οπαδοί της Τσέλσι με την διαιτησία στο ντέρμπι στο «Άνφιλντ»

Λίβερπουλ - Τσέλσι

Κώστας Τόπας 09:07 - 01.02.2024

Το «ΛίVARπουλ » έγινε τάση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης μετά από μια αμφιλεγόμενη φάση κατά τη διάρκεια του ντέρμπι μεταξύ των «Reds» και της Τσέλσι.

Η Λίβερπουλ «πάτησε» την Τσέλσι της οποίας επικράτησε με 4-1 έχοντας ως πρωταγωνιστή τον 20χρονο Κόνορ Μπράντλεϊ. Με αυτή τη νίκη οι «Reds» κράτησαν τη διαφορά των πέντε πόντων από τη δεύτερη θέση. Ο Ντιόγκο Τζότα άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό.

Ωστόσο, λίγο πριν το γκολ του Πορτογάλου, οι «μπλε» θεώρησαν ότι έπρεπε να τους είχε δοθεί πέναλτι μετά από μια σύγκρουση μεταξύ Κόνορ Γκάλαχερ και Βέρτζιλ Φαν Ντάικ.

Ο μέσος της Τσέλσι, προσπέρασε τον αμυντικό της Λίβερπουλ, ο οποίος ανέτρεψε τον παίκτη μέσα στη μεγάλη περιοχή. Αλλά ο διαιτητής του αγώνα Πολ Τίρνεϊ δεν έδειξε την άσπρη βούλα, έπειτα μάλιστα κι από εξέταση της φάσης από το VAR. Η φάση ενόχλησε τους οπαδούς της Τσέλσι, ο οποίος στα social media έκαναν ξεκάθαρα τα συναισθήματά τους.

Ο λόγος για τον οποίο ο Κλοπ τρέχει πάντα για τα αποδυτήρια στο ημίχρονο στους αγώνες της Λίβερπουλ (vid)
PREMIER LEAGUE

08:56 - 01.02.2024

Ο προπονητής της Λίβερπουλ, Γιούργκεν Κλοπ, με το που ακούσει το σφύριγμα του διαιτητή για ημίχρονο τρέχει πάντα πρώτος, προς τα αποδυτήρια του «Άνφιλντ». Ποιος ο λόγος που το κάνει.

«Η ΛίVARπουλ χτύπησε ξανά», έγραψε χαρακτηριστικά ένας στα social media για να συμπληρώσει ένας άλλος: «Πώς δεν είναι πέναλτι για τον Γκάλαχερ; Η ΛίVARπουλ και πάλι χτυπά». Ενας φίλος των «μπλε» επίσης σχολίασε: «Απόλυτο αστείο. Η ΛίVARπουλ είναι εδώ».