Ο... προφήτης Εβρά προέβλεψε την ανατροπή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Άστον Βίλα

Πατρίς Εβρά

©printscreen

Δημήτρης Χούπης 09:01 - 27.12.2023 / Ανανεώθηκε: 09:02 - 27.12.2023

Ο Πατρίς Εβρά στο ημίχρονο του αγώνα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Άστον Βίλα, προέβλεψε ότι η ομάδα του Έρικ Τεν Χαχ θα έκανε την ανατροπή παρόλο που βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 0-2.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε τρομερή ανατροπή και επικράτησε της Άστον Βίλα με 3-2. Στο ημίχρονο η ομάδα του Έρικ Τεν Χαχ βρισκόταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 0-2 με τον ΜακΓκίν και τον Ντεντόνκερ να βάζουν τα τέρματα των «βίλανς».

Ωστόσο στο δεύτερο μέρος ο Γκαρνάτσο με δύο γκολ και ο Ράσμους Χόιλουντ με το πρώτο του τέρμα στην Premier League, ολοκλήρωσαν την ανατροπή. Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη των «κόκκινων διαβόλων» μετά από τρία αρνητικά αποτελέσματα.

Κατά τη διάρκεια της διακοπής του ημιχρόνου, ο Πατρίς Εβρά μιλώντας σε εκπομπή του Amazon έκανε μια τολμηρή πρόβλεψη, λέγοντας ότι η ομάδα του Έρικ Τεν Χαχ θα έκανε την ανατροπή. «Αν παίξουν με τον ίδιο τρόπο και πιο συγκεντρωμένα στις στημένες φάσεις, δεν θα με εκπλήξει αν κερδίσουν 3-2», ήταν τα λόγια του συγκεκριμένα.