Με φανταστικό Κέιν η Μπάγερν έκανε το 2/2 κόντρα στην Άουγκσμπουργκ

Παίκτες Μπάγερν Μονάχου

©Photo by Boris Streubel/Getty Images

Sportal newsroom 20:00 - 27.08.2023 / Ανανεώθηκε: 21:15 - 27.08.2023

Η Μπάγερν Μονάχου δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα κόντρα στην Άουγκσμπουργκ και επικράτησε με 3-1. Ο Χάρι Κέιν πέτυχε δύο γκολ και πλέον έχει φτάσει τα τρία στο πρωτάθλημα.

Η Μπάγερν Μονάχου έκανε το 2/2 στη Bundesliga κόντρα στην Άουγκσμπουργκ. Οι Βαυαροί επικράτησαν εντός έδρας 3-1, με τον Χάρι Κέιν να πετυχαίνει δύο τέρματα και συνολικά να φτάνει τα τρία στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού είχαν τον έλεγχο και πήραν το προβάδισμα στο 32ο λεπτό. Ο Σανέ έκανε το πλασέ από την αριστερή πλευρά της περιοχής, ωστόσο η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα από τον Ουντουοκάι. Η ομάδα του Τόμας Τούχελ διπλασίασε τα τέρματά της, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χάρι Κέιν.

Η Μπάγερν Μονάχου συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και έτσι πέτυχε και τρίτο τέρμα. Στο 69ο λεπτό ο Ντέιβις βρήκε τον Κέιν μέσα στην περιοχή, ο Άγγλος φορ τσίμπησε την μπάλα και διαμόρφωσε το τελικό 3-0.