Έκλεισε τη χρονιά με ισοπαλία η Μίλαν κόντρα στη Σαλερνιτάνα

Δημήτρης Χούπης 23:43 - 25.05.2024 / Ανανεώθηκε: 09:07 - 29.05.2024

Η Μίλαν αν και ήταν μπροστά στο σκορ με 3-1, ισοφαρίστηκε σε 3-3 από τη Σαλερνιτάνα και έκλεισε τη χρονιά με ισοπαλία.

Με ισοπαλία έκλεισε τη χρονιά η Μίλαν. Οι «ροσονέρι» βρίσκονταν μπροστά στο σκορ στο 87' με 3-1 κόντρα στη Σαλερνιτάνα, αλλά δέχτηκαν δύο γκολ σε δύο λεπτά και το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 3-3.

Στο πρώτο μέρος η ομάδα από το Μιλάνο είχε το πάνω χέρι και στο 22' ο Λεάο μετά από τρομερό λάθος του Φιορίγιο έκανε το 1-0. Πέντε λεπτά μετά ο Ζιρού στο τελευταίο του παιχνίδι με τη Μίλαν διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Η ομάδα από το Σαλέρνο μείωσε στο 64' με τον Σίμι, αλλά στο 77ο λεπτό ο Καλάμπρια διεύρυνε και πάλι το προβάδισμα των «ροσονέρι». Δέκα λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 87' και στο 89' ισοφάρισαν με τον Σίμι.