Δεν εντυπωσίασαν και έμειναν στο μηδέν Μπέτις και Ατλέτικο Μαδρίτης

Μπέτις - Ατλέτικο

© Getty Images

Sportal newsroom 00:45 - 21.08.2023 / Ανανεώθηκε: 02:08 - 21.08.2023

Σε ένα «φτωχό» παιχνίδι, Ρεάλ Μπέτις και Ατλέτικο Μαδρίτης έμειναν στο 0-0, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της La Liga.

Από έναν βαθμό πήραν οι Ρεάλ Μπέτις και Ατλέτικο Μαδρίτης, οι οποίες δεν εντυπωσίασαν στο μεταξύ τους παιχνίδι, με φόντο την 2η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα που είχε την υπεροχή ήταν η γηπεδούχος που ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο με την κατοχή υπέρ της και συνολικά 10 ευκαιρίες. Ουδεμία από αυτές όμως έφτασε στον στόχο! Παρόλα αυτά, Άμπνερ και Πέρες έφτασαν κοντά στο 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι η φιλοξενούμενη ισορρόπησε και ανέκτησε έδαφος. Όμως και πάλι το 45λεπτο ήταν «φτωχό» με τις δύο ομάδες ξανά να μην απειλούν ουσιαστικά. Κάπως έτσι, αμφότεροι οι σύλλογοι πήραν την πρώτη τους ισοπαλία στη La Liga, για τη φετινή σεζόν.