Χωρίς νικητή η ματσάρα της Μπόχουμ με τη Μάιντζ

©Photo by Christof Koepsel/Getty Images

Άγγελος Φραγκισκάτος 23:30 - 27.10.2023 / Ανανεώθηκε: 23:57 - 27.10.2023

Ισόπαλο 2-2 έληξε ένα συναρπαστικό παιχνίδι ανάμεσα στη Μπόχουμ και τη Μάιντζ, για την 8η αγωνιστική της Bundesliga.

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο «Vonovia Ruhrstadion» ανάμεσα στη Μπόχουμ και τη Μάιντζ, με την αναμέτρηση για την 8η αγωνιστική της Bundesliga να λήγει 2-2.

Οι γηπεδούχοι με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κέβιν Στόγκερ πήραν το προβάδισμα στο 21ο λεπτό. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και έφεραν το ματς στα ίσια.

Στο 59ο λεπτό ο Κέβιν Σλότερμπεκ πέτυχε ένα ατυχές αυτογκόλ, αφότου η μπάλα χτύπησε πάνω του και πήγε στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1. Μάλιστα ο ίδιος παίκτης από μοιραίος για την ομάδα του στο 82ο λεπτό έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Μπόχουμ. Το τελικό 2-2 για τους φιλοξενούμενους διαμόρφωσε ο Τομ Κράους με σουτ, μετά από την ασίστ του Καρίμ Ονισίβο.

Πλέον η Μπόχουμ είναι στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 5 βαθμούς, ενώ η Μάιντζ είναι ουραγός με μόλις 3 βαθμούς.