Επεισόδια και διακοπή στο Νίκη Βόλου - ΑΕΛ

Νίκη Βόλου - Λάρισα

©intime

Sportal newsroom 16:31 - 07.04.2023 / Ανανεώθηκε: 16:59 - 07.04.2023

Επεισόδια μεταξύ των οπαδών της ΑΕΛ και της Νίκης Βόλου σημειώθηκαν στον μεταξύ τους αγώνα με το ματς να διακόπτεται στο 50'.

Επεισόδια μεταξύ των οπαδών έγιναν στον αγώνα μεταξύ της Νίκης Βόλου και της ΑΕΛ, με το παιχνίδι να διακόπτεται στο 50'. Το παιχνίδι μέχρι εκείνη τη στιγμή ήταν 2-1 υπέρ των «βυσσινί».

Συγκεκριμένα η σύγκρουση μεταξύ των οπαδών ξεκίνησε από το ημίχρονο του παιχνιδιού, όταν αυτοί της Νίκης Βόλου κινήθηκαν προς εκείνους της Λάρισας. Οι φασαρίες συνεχίστηκαν  με αποτέλεσμα το ματς διακοπεί τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Μάλιστα υπήρξε και ανακοίνωση από τα μεγάφωνα για εκκένωση του γηπέδου, αλλιώς θα υπήρχε οριστική διακοπή. Διμοιρία των ΜΑΤ επενέβη κάποια στιγμή με αποτέλεσμα τα πνεύματα να ηρεμήσουν. Οι δύο ομάδες βρίσκονται ακόμα στα αποδυτήρια, καθώς υπάρχουν οπαδοί της ΑΕΛ μέσα στο γήπεδο.