Ο Ολυμπιακός Β' αποχώρησε, οριστική διακοπή στο ματς με την Καλλιθέα - Οι φάσεις που διαμαρτύρεται (vids)

Ολυμπιακός - Καλλιθέα / © Intime

Sportal newsroom 16:43 - 19.12.2022 / Ανανεώθηκε: 17:05 - 19.12.2022

Ο Ολυμπιακός Β΄ αποφάσισε να μην βγει στο γήπεδο για το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Καλλιθέα, διαμαρτυρόμενος για τις αποφάσεις των διαιτητών. Οριστική η διακοπή στο ματς.

Ο Ολυμπιακός Β' δεν κατεβαίνει στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με την Καλλιθέα. Οι Πειραιώτες έχουν έντονα παράπονα για τη διαιτησία του Παπακωνσταντίνου στον αγώνα της έβδομης αγωνιστική της Superleague 2.

Οι «ερυθρόλευκοι» διαμαρτύρονται για δύο φάσεις στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα. Αρχικά, οι Πειραιώτες έκαναν παράπονα για το 1-1 της Καλλιθέας, όπου θεωρούν ότι ο ποδοσφαιριστής Κυνηγόπουλος ήταν σε θέση οφσάιντ.

Ολυμπιακός: Σκληρή ανακοίνωση κατά της ΕΠΟ για το ακυρωθέν γκολ του Μπα
SUPER LEAGUE 2

15:35 - 05.12.2022

Το γκολ που πέτυχαν οι «ερυθρόλευκοι» στη Super League 2 στην αναμέτρηση με το Αιγάλεω και ακυρώθηκε ως οφσάιντ με τρεις αντιπάλους να καλύπτουν τον σκόρερ, στάθηκε αφορμή για μια σκληρή ανακοίνωση κατά της ΕΠΟ.

Η ομάδα του Γιάννη Οκκά ισοφάρισε σε 2-2 αλλά το γκολ ακυρώθηκε για χέρι. Θυμίζουμε ότι ο Ολυμπιακός είχε βγάλει ανακοίνωση κατά της ΕΠΟ πριν λίγες ημέρες με αφορμή ένα γκολ του Μπα που ακυρώθηκε σε αναμέτρηση με αντίπαλο το Αιγάλεω.