Ο Οσιμέν αποθέωσε τον Εκόνγκ: «Είναι ένας πραγματικός ηγέτης»

Εκόνγκ

© PrtScr

Άγγελος Φραγκισκάτος 15:45 - 03.02.2024 / Ανανεώθηκε: 15:47 - 03.02.2024

Ο Βίκτορ Οσιμέν αποθέωσε μέσω των social media τον συμπαίκτη του στην εθνική ομάδα της Νιγηρίας, Ουίλιαμ Τροστ - Εκόνγκ.

Η Νιγηρία νίκησε με σκορ 1-0 την Ανγκόλα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής, περιμένοντας αντίπαλο από το ζευγάρι Πράσινο Ακρωτήρι-Νότια Αφρική (03/02).

Το ματς ήταν πολύ ανταγωνιστικό και ισοδύναμο, με την ομάδα του Ζοσέ Πεσέιρο να βρίσκει το γκολ της νίκης στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης σε αντεπίθεση, με τρομερό τελείωμα του Αντεμόλα Λούκμαν.

Ο Ουίλιαμ Τροστ - Εκόνγκ του ΠΑΟΚ και αρχηγός της Νιγηρίας, έπαιξε βασικός σε όλο το ματς, ενώ ο Ζίνι της ΑΕΚ πέρασε ως αλλαγή στο ματς στο 46ο λεπτό.

Μάλιστα ο συμπαίκτης του Εκόνγκ στην Εθνική ομάδα της Νιγηρίας και σταρ της Νάπολι, Βίκτορ Όσιμεν τον αποθέωσε στα social media γράφοντας: «Ένας πραγματικός ηγέτης».