Εφιαλτικό φινάλε για πρώην προπονητή του Ολυμπιακού! (vid)

Sportal newsroom 18:13 - 02.12.2023 / Ανανεώθηκε: 18:14 - 02.12.2023

Το απόλυτο εφιαλτικό ποδοσφαιρικό φινάλε έζησε ο άλλοτε τεχνικός του Ολυμπιακού, Κάρλος Κορμπεράν...

Η ομάδα του άλλοτε τεχνικού του Ολυμπιακού, Κάρλος Κορμπεράν, η Γουέστ Μπρομ έδινε το μεσημέρι του Σαββάτου (2/12) ένα σημαντικό παιχνίδι με την πρωτοπόρο της Championship, Λέστερ.

Με το σκορ να είναι στο 1-1, στις καθυστερήσεις η Γουέστ Μπρομ είχε κόρνερ και ο Κορμπεράν αποφάσισε να τα παίξει όλα για όλα, ανεβάζοντας όλα την ομάδα ψηλά, για να βρει το γκολ της νίκης.

Έφυγαν 5.000 εισιτήρια του Ολυμπιακού για τον αγώνα με τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

13:27 - 02.12.2023

Τη θερμή στήριξη των οπαδών του θα έχει ο Ολυμπιακός στην αυριανή εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Βόλο στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Stoximan Super League, καθώς έχουν κάνει.. φτερά 5.000 εισιτήρια.

Ωστόσο, δεν πήγε και πολύ καλά το πλάνο του, αφού οι «αλεπούδες» χτύπησαν στην κόντρα και βρήκαν εκείνοι το γκολ της νίκης λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης. Εν ολίγοις, ο Κάρλος Κορμπεράν πήγε για τα πολλά κι έχασε και τα λίγα...

Δείτε παρακάτω το γκολ της Λέστερ κόντρα στη Γουέστ Μπρομ στις καθυστερήσεις για το τελικό 1-2: