Υποβασταζόμενος και με δάκρυα στα μάτια αποχώρησε τραυματίας ο Μπιέλ (vid)

Άγγελος Φραγκισκάτος 20:06 - 03.01.2024 / Ανανεώθηκε: 20:07 - 03.01.2024

Ο Πεπ Μπιέλ αποχώρησε με δάκρυα στα μάτια από το παιχνίδι του Ολυμπιακού κόντρα στη Λαμία, λόγω ενός τραυματισμού στο γόνατο.

Η πρώτη μεγάλη έκπληξη του 2024 για τη Stoiximan Super League καταγράφηκε στο «Αθανάσιος Διάκος», με τη Λαμία να κάνει τρομερό ποδαρικό στο νέο έτος, επικρατώντας του Ολυμπιακού με 1-0 στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής.

Το γκολ του Σλίβκα στο 4ο λεπτό, έμεινε... αναπάντητο απ’ τους Πειραιώτες, που έχασαν πέναλτι (οριζόντιο δοκάρι) με τον Φορτούνη στο 50’ και πλήθος ευκαιριών στο δεύτερο ημίχρονο, μένοντας μακριά απ’ τις νίκες για δεύτερη σερί αγωνιστική.

Σαν μην έφτανε η ήττα των Πειραιωτών από τη Λαμία ο Κάρλος Καρβαλιάλ είδε τον Πεπ Μπέλ να αποχωρεί από το παιχνίδι με δάκρυα στα μάτια. Συγκεκριμένα στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ισπανός μεσοεπιθετικός τραυματίστηκε σε μία μονομαχία με τον Σίντκλεϊ, με αποτέλεσμα να αποχωρήσει υποβασταζόμενος.