Διπλό «ανάσα» για τη Θέλτα στην Παμπλόνα - Βρήκε δίχτυα ο Δουβίκας (vid)

Το γκολ του Δουβίκα

© PrtScr

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 19:12 - 04.02.2024 / Ανανεώθηκε: 19:18 - 04.02.2024

Η Θέλτα «απέδρασε» από την έδρα της Οσασούνα και πέτυχε μία πολύ σημαντική βαθμολογικά νίκη. Ο Τάσος Δουβίκας έβαλε το... κερασάκι στην τούρτα.

Επιστροφή στις νίκες για τη Θέλτα!

Η ομάδα του Τάσου Δουβίκα επικράτησε εκτός έδρας της Οσασούνα (0-2) στην Παμπλόνα, στο ματς της 23ης αγωνιστικής της La Liga και πήρε μία τεράστια βαθμολογική... ανάσα.

Όσον αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή από το ξεκίνημα και στο 24ο λεπτό ο Λάρσεν άνοιξε το σκορ με ένα δυνατό σουτ.

Δευτερόλεπτα αργότερα, ο Λούκα ντε λα Τόρε πάτησε περιοχή, υποδέχτηκε την μπάλα κι εκτέλεσε υποδειγματικά για το 0-2.

Στην επανάληψη το σκηνικό του ματς παρέμεινε ίδιο. Στο 61ο λεπτό πέρασε ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο ο Δουβίκας και στο 90΄ διαμόρφωσε το τελικό σκορ (0-3) με ένα εξαιρετικό τελείωμα.

Λίγο νωρίτερα, Βιγιαρεάλ και Κάντιθ έμειναν «άσφαιρες» στο μεταξύ τους ματς (0-0).