Τα highlights από την τρομερή ανατροπή του Παναιτωλικού επί της Καλλιθέας (vid)

©intime

Δημήτρης Χούπης 22:44 - 05.12.2023

Ο Παναιτωλικός αν και βρέθηκε με δύο γκολ πίσω στο 50ο λεπτό, κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να νικήσει την Καλλιθέα με 3-2 για το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Τρομερό ματς έγινε στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο 50ο λεπτό από την Καλλιθέα, αλλά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 3-2 για το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Το σκορ για την ομάδα των νοτίων προαστίων το άνοιξε ο Μουστακόπουλος στο 21ο λεπτό. Στο 50' ο Ματίγια έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους, αλλά στο 62' ο Μαυρίας μείωσε. Ο Τορεχόν ισοφάρισε στο 88' και στο 90+1΄ ο Καρέλης ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Σκληρή επιστολή από τους διαιτητές: «Δεν σφυρίζουμε μέχρι οι συνθήκες να καταστούν ομαλές για τη σωματική μας ακεραιότητα!»
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

18:59 - 05.12.2023

Οι διαιτητές με επιστολή τους ζήτησαν συνάντηση με τους Πρόεδρο ΕΠΟ, Πρωθυπουργό, Υπ. Δημοσίας Τάξεως και Υπουργό Αθλητισμού, ενώ τόνισαν ότι δεν πρόκειται να σφυρίξουν ματς μέχρι να αλλάξουν τα πράγματα.