Οι μπηχτές του Τόμας για τον διαιτητή - «Παίξαμε όσο χρειάστηκε»

©intime

Sportal newsroom 22:39 - 01.10.2023

Οι ατάκες του Μπράντον Τόμας για την ισοπαλία του ΠΑΟΚ με τον Παναθηναϊκό.

Ο Μπράντον Τόμας ήταν εκπληκτικός.

Σημείωσε το 0-1, είχε δοκάρι για τον ΠΑΟΚ και όσο διάστημα έπαιξε ήταν δραστήριος και βοηθούσε και στο πρέσινγκ. Ο Ισπανός φορ του «Δικεφάλου» μετά το ματς δεν έκρυψε τα παράπονά του για τη διαιτησία του ντέρμπι. Αναλυτικά όσα είπε:

«Αξίζαμε τη νίκη, αλλά για ακόμη μία φορά εδώ ξεπεράσαμε τον χρόνο των καθυστερήσεων, παίξαμε όσο χρειάστηκε για να ισοφαρίσει ο Παναθηναϊκός. Κρατάμε τη νοοτροπία που είχαμε όλοι οι ποδοσφαιριστές. Στην πρώτη περίοδο του αγώνα δεν είχαμε καλή απόδοση, διορθώσαμε τα λάθη μας, πιέσαμε πολύ κι αξίζαμε τη νίκη.

Σίγουρα η ισοφάριση μας απογοητεύει, κρατάμε αυτή τη νοοτροπία και στρέφουμε την προσοχή μας στο παιχνίδι της Πέμπτης με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

«Όλοι οι επιθετικοί όταν κάνουμε τη δουλειά μας σκοράροντας και δίνοντας ασίστ είμαστε χαρούμενοι. Ειδικά όταν αυτό συνοδεύεται με καλό αποτέλεσμα. Κανείς δεν χαίρεται όταν η ομάδα χάνει. Όταν έχεις βοηθήσει κι εσύ, είναι ό,τι καλύτερο».