Φιλική ήττα από το Βέλγιο για τους Σέρβους του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ

Sportal newsroom 00:07 - 16.11.2023 / Ανανεώθηκε: 00:09 - 16.11.2023

Οι Μλαντένοβιτς, Τζούριτσιτς του Παναθηναϊκού ήταν βασικοί στο φιλικό με τη Βέλγιο, ενώ ο Ζίβκοβιτς του ΠΑΟΚ μπήκε αλλαγή.

Χρόνο συμμετοχής σε ένα σπουδαίο φιλικό με τη Βέλγιο πήραν οι Σέρβοι διεθνείς του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ.

Οι Σέρβοι ηττήθηκαν 1-0 στο «King Power at Den Dreef Stadium». Το γκολ για τους γηπεδούχους που έκρινε και το ματς σημείωσε ο Καράσκο μόλις στο 2’.

Βασικοί ήταν οι δύο ποδοσφαιριστές του «τριφυλλιού». Ο Φίλιπ Τζούριτσιτς ξεκίνησε κι έπαιξε και στα 90 λεπτά, ενώ ο Φίλιπ Μλαντένοβιτς αντικαστάθηκε στο ημίχρονο από τον Κόστιτς.

Ασίστ Ζίβκοβιτς στην ισοφάριση της Σερβίας - Άμεση απάντηση της Ουγγαρίας με γκολάρα Σάλαϊ (vids)
EURO

22:52 - 14.10.2023

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς έδωσε την ασίστ στον Πάβλοβιτς για την ισοφάριση της Σερβίας κόντρα στην Ουγγαρία. Οι «Μαγιάροι» απάντησαν άμεσα και πήραν εκ νέου προβάδισμα με ασύλληπτη γκολάρα του Ρόλαντ Σάλαϊ.

Όσον αφορά τον άσο του «Δικεφάλου» Αντρίγια Ζίβκοβιτς, μπήκε στο 71’ στη θέση του Ράντονιτς. Η Σερβία να θυμίσουμε ότι στις 19 του μήνα θα υποδεχθεί την αδιάφορη Βουλγαρία (εκεί βρίσκεται ο Κίριλ Ντεσπόντοφ του ΠΑΟΚ) και με νίκη θα πάρει ένα εισιτήριο για το Euro της Γερμανίας, ενώ από τον όμιλο έχει περάσει και η Ουγγαρία.