Πέρασε και από την Πάτρα η Κηφισιά με γκολ στο 90+5'

Παναχαϊκή - Κηφισιά

©intime

Sportal newsroom 17:14 - 22.05.2023 / Ανανεώθηκε: 17:19 - 22.05.2023

Το γκολ του Βαφέα στο 90+5' έδωσε τη νίκη (1-2) στην Κηφισιά απέναντι στην Παναχαϊκή και η ομάδα των βορείων προαστίων πλέον βρίσκεται πιο κοντά στην άνοδο.

Η Κηφισιά αρνείται να χάσει, αφού με γκολ στο 90+5', κέρδισε 2-1 την Παναχαϊκή για την 26η αγωνιστική της Super League 2 και βρίσκεται πλέον πιο κοντά στην άνοδο.

Το γκολ για την ομάδα των βορείων προαστίων το άνοιξε ο Ταλάλ μόλις στο 9ο λεπτό, αλλά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου η Παναχαϊκή βρήκε απάντηση και ισοφάρισε με τον Μπουρλάκη στο 32'.

Στο 90+5' όμως ο Βαφέας με έναν αριστερό «κεραυνό» έκανε το 2-1 και έδωσε τη νίκη για την Κηφισιά, η οποία διατηρεί τη διαφορά ασφαλείας από τη δεύτερη Καλλιθέα

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Γιώργου Πετράκη παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας με 61 πόντους, πέντε παραπάνω από την Καλλιθέα, η οποία την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον Απόλλωνα Σμύρνης. Από την άλλη η Παναχαϊκή βρίσκεται στην όγδοη θέση με 36 βαθμούς.