Κοντά σε δεύτερο γκολ ο ΠΑΟΚ, στο δοκάρι η κεφαλιά του Τόμας (vid)

Το δοκάρι του Τόμας

© Glomex

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 22:06 - 08.05.2023 / Ανανεώθηκε: 22:06 - 08.05.2023

Ο Μπράντον Τόμας έφτασε κοντά στο 2-0 για τον ΠΑΟΚ, όμως η κεφαλιά του στο 36ο λεπτό κατέληξε στο δοκάρι του Αυγερινού.

Ο ΠΑΟΚ φιλοξενείται στο «Πανθεσσαλικό» από τον στο Βόλο, με φόντο την 9η αγωνιστική των play-offs της Stoiximan Super League. Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου πήρε το προβάδισμα στο 28ο λεπτό με τον Ζίβκοβιτς, ο οποίος με ένα όμορφο διαγώνιο σουτ έστειλε την μπαλα στα διχτυα, κάνοντας το 1-0 για τον «Δικέφαλο του Βορρά».

Η συναυλία του Νίκου Βέρτη εμπόδιο για τελικό Κυπέλλου στην Αλβανία - Το ΟΚ από Πολωνία, Ρουμανία, Σερβία

Το γήπεδο στην Αλβανία δεν είναι διαθέσιμο, λόγω συναυλίας του Νίκου Βέρτη, ενώ θετικές ενδείξεις υπάρχουν από τις ομοσπονδίες Σερβίας, Πολωνίας και Ρουμανίας.

Στο 36ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν πολύ κοντά και σε δεύτερο γκολ με τον Τόμας. Ο Ζίβκοβιτς έκανε τη σέντρα από τα δεξιά για τον Ισπανό, ο οποίος πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι του Αυγερινού.