Ο Ντεσπόντοφ κέρδισε πέναλτι και ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με τον Σβαμπ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (vid)

Sportal newsroom 20:04 - 07.12.2023 / Ανανεώθηκε: 20:04 - 07.12.2023

Ο Σβαμπ αξιοποίησε το πέναλτι που κέρδισε ο Ντεσπόντοφ και ο ΠΑΟΚ στο ημίχρονο προηγείται 1-0 του Βόλου.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε νωθρά κόντρα στον Βόλο.

Μετά το 10' πήρε τον απόλυτο έλεγχο, αλλά δεν έκανε μεγάλες φάσεις.

Όσο περνούσε η ώρα οι Θεσσαλονικείς ανέβαζαν στροφές και στο 45' ο Ντεσπόντοφ κέρδισε πέναλτι. Ο Βούλγαρος εξτρέμ τσίμπησε τη μπάλα και πριν εκτελέσει δέχθηκε το μαρκάρισμα του Κίτσου

Ο Κωνσταντέλιας έσπασε το σημαιάκι του κόρνερ από τα νεύρα του και αργότερα προσπαθούσε να το φτιάξει (vid)

O Γιάννης Κωνσταντέλιας δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα νεύρα του κατά τη διάρκεια του ΠΑΟΚ - Βόλος, με αποτέλεσμα να την... πληρώσει το σημαιάκι του κόρνερ.

Ο Ευαγγέλου έδειξε την άσπρη βούλα και ο Σβαμπ ανέλαβε την εκτέλεση. Ο Αυστριακός μέσος έστειλε τη μπάλα δεξιά, ο Κόστιτς έπεσε αριστερά κι έτσι στο 45'+2' έγινε το 1-0.