Ο Παυλίδης με καταπληκτικό σουτ χάρισε τη νίκη στην Άλκμααρ (vid)

Βαγγέλης Παυλίδης

PrtScr

Άγγελος Φραγκισκάτος 15:52 - 28.04.2024 / Ανανεώθηκε: 16:04 - 28.04.2024

Ο Βαγγέλης Παυλίδης σκόραρε ένα υπέροχο τέρμα και χάρισε τη νίκη στην Άλκμααρ κόντρα στην Ναϊμέγκεν με 3-0.

Η Άλκμααρ πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκης της επικρατώντας εκτός έδρας κόντρα στην Ναϊμέγκεν με 3-0, για την 31η αγωνιστική της Eredivisie.

Φυσικά το λιθαράκι του έβαλε και ο Βαγγέλης Παυλίδης, ο οποίος στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης με ένα υπέροχο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους. Αυτό ήταν το 27ο τέρμα του Έλληνα ποδοσφαιριστή με τη φανέλα της Άλκμααρ στο φετινό πρωτάθλημα και 31ο σε όλες τις διοργανώσεις.

Νωρίτερα το προβάδισμα για την ολλανδική ομάδα έδωσε ο Ντε Βιτ στο 16ο λεπτό, ενώ το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Ποκού στο 90+5'.

Με αυτή τη νίκη η Άλκμααρ είναι στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 58 βαθμούς, ενώ η Ναϊμέγκεν βρίσκεται στην 6η θέση της κατάταξης με 47 πόντους.