Απίστευτο: Φάουλ δύο μέτρα έξω από την περιοχή δόθηκε πέναλτι υπέρ της Ρεάλ (vids)

Ελένη Ανδρικοπούλου 10:28 - 16.11.2023 / Ανανεώθηκε: 10:34 - 16.11.2023

Σάλος έχει ξεσπάσει στα social media μετά το πέναλτι που δόθηκε στη Ρεάλ Μαδρίτης στο ματς με την Τσέλσι στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Champions League γυναικών.

Η Ρεάλ Μαδρίτης κι η Τσέλσι τέθηκαν αντιμέτωπες το βράδυ της Τετάρτης (15/11) στο «Alfredo Di Stefano» στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Champions League γυναικών.

Η «Βασίλισσα» άνοιξε το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με τη... συνήθη ύποπτο Όλγα Καρμόνα, η οποία με σουτ έξω από την περιοχή αιφνιδίασε την Μπέργκερ κι έκανε το 1-0. Ωστόσο, η αγγλική ομάδα δεν τα παράτησε κι αφού έφερε το ματς στα ίσα στο 41΄ με την εξαιρετική κεφαλιά της Νίαμ Τσαρλς, έκανε την ανατροπή χάρη σε μία ακόμη κεφαλιά, αυτή της φορά της Σαμ Κερ στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τέσσερα λεπτά αργότερα η Τζέσι Φλέμινγκ υπέπεσε σε φάουλ πάνω στην Αθένεα ντε Καστίγιο, το οποίο ήταν εκτός περιοχής, αλλά η Φρίντα Κλάρλουντ έδειξε το σημείο του πέναλτι. Η Όλγα Καρμόνα ανέλαβε την εκτέλεση, ευστόχησε και διαμόρφωσε το 2-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Δείτε τη φάση:

Χάος στη Βραζιλία: Ο τεχνικός διευθυντής της Κορίνθιανς προσπάθησε να σπάσει την αίθουσα VAR επειδή η ομάδα του δεν πήρε πέναλτι (vid)
REST OF THE WORLD

13:53 - 13.11.2023

Απίστευτα περιστατικά εκτυλίχθηκαν στον αγώνα της Γκρέμιο με την Κορίνθιανς, καθώς ο τεχνικός διευθυντής των φιλοξενούμενων, Αλεσάντρο Νιούνιες προσπάθησε να εισβάλει στην αίθουσα VAR στο ημίχρονο επειδή η ομάδα του δεν πήρε πέναλτι.

Μετά από αυτή την υπόδειξη της Δανέζας ρέφερι ξέσπασε σάλος στα social media, ενώ η προπονήτρια των «μπλε», Έμα Χέις χαρακτήρισε ντροπιαστική τη διαιτησία και σχολίασε πως οι διαιτητικές αποφάσεις της «έκλεψαν» τη νίκη.