Διπλό «χτύπημα» πρόκρισης από τη Μπενφίκα στην Αυστρία (vids)

©glomex

Ιάσονας Τσίλης 23:20 - 12.12.2023 / Ανανεώθηκε: 23:23 - 12.12.2023

Η Μπενφίκα, με γκολ των Ντι Μαρία και Ράφα Σίλβα στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου, η Μπενφίκα έχει αποκτήσει το προβάδισμα που χρειάζεται για να... κλέψει το εισιτήριο για τα playoff του Europa League.

Η Μπενφίκα παίζει απέναντι στη Σάλτσμπουργκ το τελευταίο της χαρτί για την 3η θέση στον όμιλο που οδηγεί στα playoff του Europa League.

Οι «αετοί» χρειάζονται νίκη με διαφορά δύο τερμάτων και πάνω και κατάφεραν να φτάσουν σε σκορ πρόκρισης από το πρώτο ημίχρονο!

Ο Ντι Μαρία άνοιξε το σκορ στο 32', με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, αιφνιδιάζοντας τον Σλάγκερ.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Ντι Μαρία έγινε από εκτελεστής δημιουργός και πάσαρε εξαιρετικά στον Ράφα Σίλβα, ο οποίος με υπέροχο διαγώνιο σουτ έκανε το 2-0 για τη Μπενφίκα.