Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τη Σεβίλλη απέναντι στην Έλτσε (3-0)

Σεβίλλη

Photo by Fran Santiago/Getty Images/Ideal Images

Sportal newsroom 21:25 - 28.01.2023

Η Σεβίλλη χρειάστηκε ένα ημίχρονο για να πάρει τη νίκη απέναντι στην Έλτσε, καθώς σκόραρε τρία τέρματα στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα.

Η Σεβίλλη πήρε σημαντική για τη συνέχεια νίκη απέναντι στην Έλτσε, η οποία πλέον δείχνει πολύ δύσκολο να παραμείνει στη κατηγορία. Η ομάδα του Χόρχε Σαμπάολι είχε πρωταγωνιστές τον Γιουσέφ Ελ Νεσύρι, ο οποίος σκόραρε δύο γκολ, αλλά και τον Ακούνια ο οποίος πέτυχε ένα γκολ και έβγαλε μία ασίστ.

Η ομάδα από την Ανδαλουσία άνοιξε το σκορ στο 29' με τον Ελ-Νεσύρι, ο οποίος έκανε και το 3-0 στο 45+3. Νωρίτερα όμως και συγκεκριμένα πέντε λεπτά πριν ο Ακούνια έκανε το 2-0 για τη Σεβίλλη. Στο 41' η Έλτσε έμεινε με δέκα, λόγω αποβολής του Μπίγκας.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Χόρχε Σαμπάολι ανέβηκε στην 13η θέση με 21 βαθμούς. Αντίθετα η Έλτσε φαίνεται ότι δεν μπορεί να γλιτώσει τον υποβιβασμό, καθώς είναι στη τελευταία θέση της βαθμολογίας με μόλις έξι βαθμούς, έντεκα πίσω από τις θέσεις που είναι εκτός της επικίνδυνης ζώνης.