Η «οβίδα» του Ράκιτιτς έσωσε τη Σεβίλλη από την ήττα

Σεβίλλη - Μπέτις

© PrtScr

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 22:02 - 12.11.2023 / Ανανεώθηκε: 22:03 - 12.11.2023

Σεβίλλη και Μπέτις έμειναν ισόπαλες στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας (1-1) για την 13η αγωνιστική της La Liga.

Η ανώτερη Μπέτις σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο η Σεβίλλη «έκλεψε» τον βαθμό της ισοπαλίας στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας.

Οι δύο ομάδες κοντραρίστηκαν στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της La Liga κι έμειναν ισόπαλες (1-1) σε ένα ματς με πολλές ευκαιρίες. Όσον αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι, το πρώτο μέρος ήταν παράσταση για ένα ρόλο, με την Μπέτις να έχει την απόλυτη υπεροχή. Στο 15ο λεπτό, ο Μπεγερίν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε καθώς στη φάση ενεπλάκη ο εκτεθειμένος Πετσέλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σεβίλλη προσπάθησε να ισορροπήσει την κατάσταση, όμως τα βρήκε... σκούρα στο επιθετικό κομμάτι. Στο 57΄ ο Πέρεθ στάθηκε άτυχος, καθώς η προσπάθειά του κατέληξε στο δοκάρι, ενώ στο 72΄ ακολούθησε η εξιλέωσή του. Ο Ισπανός επιθετικός εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Ντμίτροβιτς κι εκτέλεσε υποδειγματικά για το 0-1.

Η Μπέτις πήρε ένα σημαντικό προβάδισμα νίκης, ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα. Στο 79΄, ο Ράκιτιτς εξαπέλυσε έναν «κεραυνό» κι έφερε το ματς στα ίσα, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Πρώην παίκτης του Ατρόμητου που είχε αρνηθεί να δώσει το χέρι του στον Μέσι έγινε ξανά viral για όλους τους λάθος λόγους: «Στον διάολο» (vid)
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

19:34 - 12.11.2023

Πρώην ποδοσφαιριστής του Ατρόμητου βρέθηκε για μία ακόμα φορά στο επίκεντρο και οι λόγοι ήταν ξανά αρνητικοί, αφού ο ίδιος άρχισε να βρίζει κατά τη διάρκεια ποδοσφαιρικού αγώνα.