Η περίεργη στιγμή που ο διαιτητής ζήτησε από τον Μερίνο της Σοσιεδάδ αν θέλει περισσότερες καθυστερήσεις (vid)

Σοσιεδάδ - Παρί Σεν Ζερμέν

PrtScr

Κώστας Τόπας 08:06 - 06.03.2024

Ο διαιτητής του Σοσιεδάδ - Παρί Σεν Ζερμέν, Μάικλ Όλιβερ είχε μια περίεργη συζήτηση με τον 27χρονο μέσο των γηπεδούχων, Μίκελ Μερίνο.

Με δύο γκολ του Κιλιάν Εμπαπέ, η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε κόντρα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ στο Σαν Σεμπαστιάν (2-1) και με συνολικό σκορ 4-1 πήρε το εισιτήριο για τους «8» του Champions League.

Ο Μικέλ Μερίνο χάρισε στους οπαδούς της Σοσιεδάδ μια ωραία στιγμή, καθώς πέτυχε το γκολ της παρηγοριάς στο φινάλε της αναμέτρησης. Αυτό όμως που αξίζει να σημειωθεί είναι το γεγονός ότι ο 27χρονος μέσος είχε μια ιδιαίτερη συνομιλία με τον διαιτητή, Μάικλ Όλιβερ.

Η Relevo αναφέρει ότι ο Μερίνο αποκάλυψε ότι ο ρέφερι τον ρώτησε αν ήθελε να προστεθούν περισσότερες καθυστερήσεις στο τέλος του αγώνα.

«Αξίζαμε ένα γκολ. Κάναμε πολύ καλά πράγματα, αιωρούμενοι γύρω από την αντίπαλη εστία. Ο ίδιος ο διαιτητής με ρώτησε: "Θέλεις να προσθέσουμε κι άλλα λεπτά ή όχι;". Και είπα ότι πάντα θέλουμε να παίζουμε περισσότερο εδώ».

Ο εκπληκτικός Εμπαπέ έκλεισε εισιτήριο για την Παρί Σεν Ζερμέν στους «8» του Champions League
CHAMPIONS LEAGUE

23:58 - 05.03.2024

Ο Όλιβερ και ο Μερίνο εθεάθησαν επίσης να συνομιλούν μόλις ακούστηκε το σφύριγμα της αναμέτρησης. Ο διαιτητής, ο οποίος είναι ευρέως γνωστός στην Αγγλία ως οπαδός της Νιούκαστλ, φέρεται να ρώτησε τον Μερίνο εάν θα ήταν πρόθυμος να ξανασυμμετάσχει στην ομάδα της Premier League, στην οποία έπαιξε μεταξύ 2017 και 2018.