Ο Εμπαπέ άνοιξε το σκορ για την Παρί και... έσκισε τα δίχτυα (vid)

Δημήτρης Χούπης 23:14 - 05.03.2024

Ο Κιλιάν Εμπαπέ άνοιξε το σκορ για την Παρί, αλλά κατάφερε να... σκίσει τα δίχτυα και να καθυστερήσει την επανέναρξη του αγώνα.

Η Παρί Σεν Ζερμέν άνοιξε το σκορ στο Σαν Σεμπαστιάν και «καθάρισε» την υπόθεση πρόκριση.

Το γκολ για την ομάδα του Παρισιού το άνοιξε ο γνωστός - άγνωστος, Κιλιάν Εμπαπέ στο 15ο λεπτό μετά από ασίστ του Ντεμπελέ. Ο Γάλλος επιθετικός λοιπόν πήρε την μπάλα από τα αριστερά και με ωραίες προσποιήσεις, δημιούργησε χώρο για τον εαυτό του και με ένα όμορφο πλασέ έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.

Καρφία Πικέ για Μπαρτσελόνα: «Πώς να κερδίσεις το Champions League, όταν πουλάς καπνό;»
LA LIGA

11:41 - 05.03.2024

Ο πρώην αμυντικός της Μπαρτσελόνα, Ζεράρ Πικέ μίλησε για την οικονομική κατάσταση της ισπανικής ομάδας, επικρίνοντας μάλιστα τις φρούδες ελπίδες που δημιουργεί ο σύλλογος στους φιλάθλους του.

Ωστόσο με τη δύναμη του σουτ, ο 25χρονος κατάφερε να χαλάσει τα δίχτυα. Αυτό το παρατήρησε ο διαιτητής της αναμέτρησης, Μάικλ Όλιβερ και το διέκοψε για λίγο μέχρι να φτιαχτούν τα δίχτυα. Αφού το πρόβλημα λύθηκε, το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά.