Οι πανηγυρισμοί και η απονομή των παικτών της Κηφισιάς για την άνοδο στη Super League (vids/gallery)

©intime

Sportal newsroom 19:44 - 11.06.2023

Η Κηφισιά ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Καλαμάτα στο «Ζηρίνειο» και πήρε τη μαθηματική άνοδο στη Super League για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Η Κηφισιά πήρε τον βαθμό που ήθελε απέναντι στην Καλαμάτα (1-1) και ανέβηκε για πρώτη φορά στην ιστορίας της στη Super League. Ο Αλέξανδρος Αρναρέλης έβαλε αρχικά τη «Μαύρη Θύελλα» μπροστά στο σκορ στο 85ο λεπτό, αλλά τρία λεπτά μετά με πέναλτι ο Νικόλας Βαφέας ισοφάρισε για την ομάδα των βορείων προαστίων και της χάρισε την άνοδο.

Το γκολ αυτό έφερε τους έξαλλους πανηγυρισμούς των παικτών και του κόσμου. Με τη λήξη του αγώνα οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μπήκαν στο γήπεδο για να γιορτάσουν τη μεγάλη τους επιτυχία. Πριν την απονομή είχε στηθεί μια όμορφη γιορτή που μίλησαν άνθρωποι της ομάδας, ενώ το γήπεδο το είχαν γεμίσει με μπαλόνια στα χρώματα της Κηφισιάς. Ενώ τα παιδιά από την ακαδημία είχαν μπει στον αγωνιστικό χώρο για να πανηγυρίσουν μαζί τους παίκτες της πρώτης ομάδας.